Yüzünüzde Sivilceler Varmı? Evde Kendi Maskenizle Sivilcelerden Eser Kalmasın

Aspirin ve limon kullanarak evde kendiniz yapacağınız maske ile hem sivilcelerden kurtulun hem de kırışıklıklardan.
Önemli notumuzu ilk başta belirtelim değerli okurlarımız eğer ki hassas bir cildiniz varsa lütfen maskeyi yapmadan önce doktorumuzla görüşelim ve akabinde yapalım.

Aspirinin içerisinde bulunan salisilik asit cilt yapısını düzenler ve iyi gelir. Limon suyu ise tam bir mikrop temizleyicidir. Ayrıca limon suyunda cilde iyi geldiği bilinen ve cilt lekelerini yok eden bir de etken madde mevcuttur. Bu anlamda bu ikili ile yapılacak her maske cildi güzelleştirmeye ve sivilcelere iyi gelmektedir.

Maskemiz İçin Gerekli Olan Malzemelerimiz:
6 Adet aspirin
1 Adet limon
Bal
Zeytinyağı (Kuru ciltli olanlar için)
Karbonat

Hazırlanışı:
Aspirinleri sarımsak döveceğinde ezdikten sonra kase içine alın ve üzerine 2 yemek kaşığı limon suyunu ekleyin. Aspirin ve limon etkileşime girip yoğun bir kıvam aldığında bu karışıma 2 çay kaşığı bal ekleyin ve sonrasında (eğer kuru bir cildiniz varsa 2 çay kaşığı zeytinyağı ekleyin) karıştırın.
Bu karışımı yüzünüzün tamamına veya yalnızca sivilceli bölgeye uygulayın. Maske cildinizde yarım saat kaldıktan sonra karbonatlı nemli bez ile cildinizden maskeyi arındırın. Bu maskeyi ihtiyaca göre haftada 2 veya 3 defa uygulayabilirsiniz.
Sivilcelerinizin ve kırışıklığınızın olmadığı, sağlı, huzurlu bir hayatınız olması dileğiyle… hayırla kalınız.