Yüzdeki Tüylerden Kurtaran Maske

Özellikle bayanlar için tüyler ve kıllar tam bir baş belasıdır. İstenmeyen tüyler, vücudumuzun herhangi bir yerinde olabilir ve bu durum çok rahatsız edicidir. Tüylerin oluşum sebebi genellikle vücudumuzdaki hormonal la ilgilidir. Vücudumuzda bulunan hormonların normalden daha fazla salgılanması halinde tüylerde aşırı uzama meydana gelebilirken, istemediğimiz yerlerde de çıkabilir. Verilen ilaçlar tüyleri azaltmaya yönelik olsa da, istenmeyen tüylerde artışa sebep olabilir.

Genellikle yüz bölgesindeki tüyler, daha görünür olduğu için bizleri daha fazla rahatsız etmektedir. Siz sevgili okurlarımıza yüz için uygulanan maskenin tarifini vereceğiz. Hazırlayacağınız bu tarifin uygulaması hem kolay hem de maliyeti oldukça az. Bu tarifi düzenli uyguladığınız takdirde yüzünüzde bulunan tüylerden kolayca kurtulabilirsiniz.

Yüzde Neden Tüy Çıkar?

Yüzde tüy çıkmasının pek çok sebebi olabilir. Bunlardan bazılarını sizler için sıraladık:

-Kalıtımsal: Kalıtımsal özellik genellikle kıllar üzerinde büyük bir rol onar. Anne veya babanızda çok fazla tüy varsa, büyük ihtimalle sizde de çok fazla tüy olacaktır.

-Köken: İstenmeyen tüylerin diğer sebebi de etkin kökene dayanmaktadır. Genellikle Akdeniz, Güney Asya ve Orta Asya kadınlarında istenmeyen tüyler daha fazla çıkmaktadır.

-Stres: Aşırı stresli olan bir bünyede hormonsal değişimler meydana gelebilir. Bu hormonsal değişimler de vücutta istenmeyen tüylerin çıkmasına zemin hazırlayabilir.

Kortizon Hormonu: Vücutta uzun süre salgılan kortizon hormonu istenmeyen tüylerin çıkmasına sebep olabilir. Aynı zamanda bu hormonun sürekli olarak salgılanması saçlarınızı da uzatacaktır.

Menopoz: Menopoz sırasında kadınlarda androjen (erkeklik hormonu) miktarında artış gözlemlenir. Bu da tüylerin çıkmasını arttırır.

Tüylerden Kurtulmak İçin Gerekli Malzemelerimiz

-2 yemek kaşığı leblebi tozu

-1 yemek kaşığı süt kreması

-2 çay kaşığı süt

-1 çay kaşığı zerdeçal

Tüm malzemeleri bir kabın içerisine koyuyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Oluşan karışımı temizlenmiş yüze uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Kuruyan maskeyi banyo lifi yardımıyla ılık suyun altında yavaşça ovalayarak temizleyin. Yüzdeki tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için bu maskeyi 1 ay boyunca, hafta 3 defa uygulayabilirsiniz. Bu maske sayesinde cildinizdeki ölü deriden ve istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

Organik zamanı olarak tüysüz bir hayat dileriz.