Yeşil Kahvenin Faydaları | Nasıl Hazırlanır? | Nerede Satılır? | Zararları Nelerdir?

Yeşil Kahve Nedir ?

Evet, sayın okurlarımız, bugünkü konumuz yeşil kahve nedir ve faydalarının neler olduğunu siz sevgili okurlarımızla paylaşacağız.

Yeşil kahve kökboyasıgiller familyasından olup, boyları yaklaşık olarak 5 metreye kadar çıkabilmektedir. Yeşil kahve diğer kahve çeşitleri gibi kavrulma işlemine tabi tutulmadığından içerisindeki faydalı etkileri kaybetmemiştir. Özellikle son dönemde popüler içecek olmasının sebebi yeşil kahvenin kilo vermek ve zayıflamak isteyenler tarafından tercih etmesine dayanmaktadır. Yeşil Kahvenin içeriğinde bulunan klorejenik asit hem vücut sağlığımız için hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermemizi sağlamaktadır. Kısa bir giriş yaptıktan sonra şimdi detaylı olarak yeşil kahvenin faydalarını sıralayabiliriz.

Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir?

  • Yeşil kahvenin belkide en önemli faydası sağlıklı bir şekilde kilo vermemizi sağlamasıdır.
  • Yeşil kahvenin içeriğinde bulunan klorojenik asit sayesinde kalp ve damar sağlımızı desteklemektedir.
  • Normal kahveler kavrulduğu için içerisinde antioksidan olan klorojen asidin kaybolmasına neden olur. Yeşil kahve kavrulmadığından vücudumuza yararlı olan içerisindeki antioksidan kaybolmaz. Ve bu asit bakımından kahve oldukça zengindir. Diğer kahveler gibi kavrulmadığı için kafein oranı çok azdır.
  • İçerisinde bulunan klorojenik asit sayesinde vücudumuzda bulunan yağ asitlerinin yakınımını hızlandırmaktadır ve buda bizim sağlıklı bir şekilde kilo vermemizi sağlaması Yeşil Kahvenin faydaları arasındadır.
  • Yeşil kahve vücudumuzda kan şekerini kontrol altında tutmamızı ve şeker hastalığına yakalanmamızı azaltır.
  • Metabolizmamızı hızlandırarak kilomuzu koruma ve kilo vermeye yardımcı olur.
  • Yeşil kahve içerisinde çok fazla antioksidan olduğundan yaşlanmamızı geciktirir.
  • İçerisinde bulunan antioksidanlar vücudumuzdaki iyi huylu kolesterolü yükseltip, kötü huylu kolesterolü düşürmü etkisi yeşil kahvenin faydaları arasındadır.
  • Bağışıklık sistemimizi destekler, vücudumuza dinçlik ve enerji vermektedir.
  • Kısa süreli hafızamızı desteklemektedir. Mental performansımıza yararı vardır.

Yeşil Kahve Nasıl Hazırlanır?

Yeşil kahve için gerekli olan malzemeler

1 adet cezve

1 adet fincan ve yeteri miktar su

Yeteri kadar yeşil kahve

Hazırlanışı

Bir miktar suyu fincanın içine koyuyoruz ve ardından da yeteri kadar kahveyi ekliyoruz. İyice karıştırıyoruz. Cezveyi ateşe koyuyoruz ve kısık ateşte pişirmeye başlıyoruz. Kaynadıktan sonra ocağımızdan indiriyoruz. Kahvemizi çay süzgecinden geçirerek fincana koyuyoruz ve afiyetle tüketiyoruz. Afiyet OLSUN.

Zayıflamak İçin Yeşil Kahve Nasıl Tüketilmelidir?

Yukarıda verdiğimiz tarife uyarak hazırlayacağınız yeşil kahve günde iki fincan tüketildiğinde vücuttaki yağları yakmaya ve parçalayarak vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

Yeşil kahve Nerede Satılır ?

Yukarda yeşil kahvenin faydaları ve nasıl hazırlanacağı konusunda elimizden geldiğince siz sevgili okurlarımıza sunmaya çalıştık. Şimdi ise Yeşil Kahveyi nerede bulabileceğimiz konusunda bilgi vermeye. Yeşil kahve genel olarak normal kahve gibi hemen hemen her yerde bulabiliriz. Marketler. Mahalle bakkalları, İnternet üzerinden temin edilebilir. Aktarlardan çok rahat temin edebiliriz.

Yeşil kahvenin Zararları Nelerdir?

Her zaman dediğimiz gibi ne tüketirsek tüketelim her şeyi kararında tüketmemizde fayda vardır. Her şeyin fazlası zarardır. Yeşil Kahveyi de fazla tüketirsek bu bizim için zararlı olabilir. Yeşil kahve aşırı derecede tüketildiği zaman vücudumuzda uykusuzluk, sinirlilik, Bulantı, Kusma, Huzursuzluk, Baş ağrısı ve kaygı gibi zararlı olabilecek durumlar ortaya çıkabilmektedir. Günde en fazla iki bardak olarak tüketmeliyiz. Özellikle hamile bayanların ve hastalığı olanların doktor kontrolünde kullanmaları gerekmektedir.