Yaşlılık Lekelerini Soğan Kürüyle 3 Günde Geçirin

Yukardaki resimdeki gibi ellerimizde oluşan bu cilt lekeleri oldukça yaygın bir rahatsızlıktır. Bu lekeler genellikle yaşlılık, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma ve stres gibi pek çok etkene bağlı olabilir.

Bu lekeler zararsız olsa da pek çoğumuz için bu lekeler çok hoşumuza gitmez ve bu lekelerden kurtulmak isteriz. Görüntü olarak pek göze hoş gelmeyen lekeleri gidermek için başvurabileceğiniz doğal yollar var.

Doğal kür tarifimize geçmeden önce belirtelim ki; Ellerin yaşlanmadan kaynaklı lekelenmesini önlemek için her gün güneş koruyucu krem kullanmak önemlidir. Hâlihazırda oluşan kahverengi lekeler için ise doğal kürler uygulayarak bu lekelerin azaltmasını ve hatta yok olmasını da sağlayabilirsiniz. Bunun için ilk yöntemimiz

Soğan Sirke Kürü

Malzemelerimiz:

3 tatlı kaşığı elma sirkesi,

1 adet kırmızı soğan

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Öncelikle soğanı rendeleyerek suyunu sıkın ve bu su ile elma sirkesini karıştırın. Hazırladığınız sıvı karışımı pamuk yardımıyla cilt lekelerine uygulayın. Bu kürü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Yoğurt Limon Kürü

Malzemelerimiz:

1 yemek kaşığı yoğurt,

2 yemek kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Limon suyu ve yoğurdu iyice karıştırın. Elde ettiğiniz sıvı karışımı ciltteki lekelere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduğunda da ılık suyla durulayın. Karışımı ellerinize sürdükten sonra kurumasını bekleyip öyle yıkayın. Bu kürü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Süt Kürü

Malzemelerimiz:

Yarım su bardağı süt ya da zeytinyağı

1 yemek kaşığı pirinç unu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Süt ya da zeytinyağından sadece birini kullanın. İkisini aynı anda kullanmayın. Süt ve pirinç ununu karıştırarak elde ettiğiniz kremsi karışımı ciltteki lekelere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuruduğunda ılık su ile durulayın.

Organik zamanı olarak lekesiz ve sağlıklı günler dileriz.