Yaşlılık Lekelerini Soğan Kürüyle 3 Günde Geçirin

Genellikle ellerde oluşan bu cilt lekeleri bayağı yaygın bir rahatsızlıktır. Böyle lekeler yaşlılık, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma ve stres gibi çok etkene bağlıdır.

Bu lekeler zararsız olsa da pek çok kadın için estetiği bozan bir hal oluşturur. Neyse ki bu lekeleri gidermek için takip edeceğiniz yollar da var.

Kür tarifimize geçmeden önce belirtelim ki; Ellerin yaşlanma nedeniyle lekelenmesini önlemek için her gün güneş koruyucu krem kullanmak gerekebilir. Böyle oluşan kahverengi lekeler için ise bazı kürler uygulayarak bu lekelerin azalmasını ve hatta yok olmasını bile sağlayabilirsiniz.

  1. Soğan Sirke Kürü

Malzemeler:

3 tatlı kaşığı elma sirkesi,

1 adet kırmızı soğan

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

İlk önce soğanı rendeleyerek suyunu sıkın ve bu su ile elma sirkesini iyice karıştırın. Hazırladığınız sıvı karışımı pamuk yardımıyla cilt lekelerine yedirin. Bu kürü haftada 2 defa tekrarlayabilirsiniz.

  1. Yoğurt Limon Kürü

Malzemeler:

1 yemek kaşığı yoğurt,

2 yemek kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Limon suyu ve yoğurdu güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz sıvı kremsi karışımı ciltteki lekelere sürün ve kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduğunda ise ılık suyla yıkayın. Karışımı ellerinize sürdükten sonra kurumasını bekleyip öyle durulayın. Bu kürü haftada 2 defa tekrarlayabilirsiniz.

  1. Süt Kürü

Malzemeler:

Yarım su bardağı süt ya da zeytinyağı

1 yemek kaşığı pirinç unu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

İlk başta belirtelim ki karışımı yaparken süt ya da zeytinyağını seçin. İkisini aynı anda kullanmayın. Süt ve pirinç ununu iyice karıştırarak elde ettiğiniz kremsi karışımı ciltteki lekelere sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduğunda ılık suyla yıkayın.