Yalnızca Bu 3 Basit Malzemeyle Dökülen Saçlarınızı Geri Kazanın!

Mutfağımızın Vazgeçilmezleri Olan Yumurta Ve Bal Bakın Başka Nelere Yarıyor

İnsanlar saç dökülmesini ve kelliği genellikle yaşın ilerlemesi ile ilişkilendiriyorlar. Bu durum belki yıllar önce geçerliydi ama günümüzdeki yaşam tarzı, hava kirliği, stres, yemekler ve toksinler ile artık saç dökülmesi yalnızca yaşlılıkla ilgili olmaktan çıktı. Artık insanların saçları genç yaşlarda bile dökülebiliyor.

Hatta her iki cinsiyetin de en büyük sıkıntıları saç dökülmesi ve kellik diyebiliriz. Saç dökülmesi ve kellik, kendimize duyduğumuz güveni olumsuz etkiler ve kendimize karşı olumlu bakış açımız yara alabilir. Sonuçta eski halimize geri dönmek için çaresizce işe yaramayan bayağı yöntem deneriz.

Marketlerde olan kimyasal ürünleri muhtemelen hepimiz kullanmışızdır. Bu ürünler uzun süreli bir çözüm sunmaktansa yalnızca zarar verirler. Saç ektirmek bir çözüm olabilir fakat bu işlem pahalı olduğu için çoğumuzun buna gücü yetmeyebilir.

Buyurun size saç dökülmesini önlemek için başka yerde bulamayacağınız doğal ve basit bir tarif. Oldukça etkili ve güvenilir bir tedavi şekli. En iyisi de gereken malzemelerin mutfağınızda kolaylıkla bulunan malzemeler olması!

Malzemeler: Bu Tarif Sadece Üç Malzeme İçeriyor

  • 2 yemek kaşığı Hint yağı
  • 1 yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı bal

Tarifi Ve Kullanımı

Tüm malzemeleri bir kase içerisinde güzelce karıştırın. Karışımı önce saçlarınızın köklerine, akabinde tüm saçınıza uygulayıp 2 ile 4 saat arası bekletin. Başınızdan aşağı akmaması için bir duş bonesi kullanabilirsiniz. Sonrasında saçınızı şampuan ve saç nemlendiriciyle yıkayıp durulayın. Bunu iki ay boyunca haftada bir veya iki defa tekrarlarsanız, saçınızın artık dökülmediğini ve yeni saçların çıkmaya başladığını fark edeceksiniz.

Bu 3 Malzeme Nasıl Yardımcı Oluyor?

Faydaları aşağıda sıralanmakta.

Yumurta Sarısı

Proteinlerle, aminoasitlerle ve besleyici bileşenlerle dolu olan yumurta sarısı saçın hızlı ve sağlıklı gelişmesi için gereklidir. Yumurta sarısının içinde bulunan biotin, aynı zamanda saç foliküllerini ve saç köklerini besler.

Hint Yağı

Hint yağı binlerce yıldır saç dökülmesine karşı kullanılıyor. Ayrıca anti bakteriyel ve anti mantar özelliklere sahip. Birde kafa derisindeki enfeksiyonlarla, kepekle ve kıl kökü iltihabıyla mücadeleye de yardımcı olur.

Hint yağında bulunan risinoleik asit, kafa derisindeki kan akışını hızlandırır ve saç büyümesini artırır. Araştırmalar Hint yağının yeni saç çıkmasını beş kata kadar arttırdığını gösteriyor.

Bal

Mükemmel anti-mantar ve antiseptik özelliklere sahip diğer malzeme de bal. Bu güçlü antioksidan, saçınızın tekrar büyümesi için çok iyi bir malzeme. Birde saçınız için ideal nemlendirici olarak faydalı doğal bir parafine sahip.

Tüm bu malzemelerin faydalarını birleştirince, iyi bir etkiye sahip saç çıkarma seansı ortaya çıkıyor. Önceki uzun ve daha güzel saçlarınıza tekrar dan kavuşabileceksiniz. Kendinize güveniniz de artacaktır! Tamamen doğal olduğu için yan etkileri konusunda endişelenmenize fazla gerek yoktur. Hatta sağlık açısından bile birden fazla olumlu etkisini göreceksiniz. Şifa olsun.