Yalnızca 15 Dakikada Göz Altı Morluklarını Yok Ediyor

Çoğu insanın en büyük şikayetlerin den biri de göz altı morlukları. Tüm yaşantımızda rahatsız olacağımız bir görüntü oluşturan gözaltı morluklarını mükemmel bir tarifle yok etmek mümkün. Ama göz altı morlukları nasıl geçer?

İşte Göz Altı Morluklarını Doğal Yollarla Yok Etmenin Püf Noktası

Fazla tüketmemek kaydıyla kafeinin sağlığa birçok faydası vardır. Fiziksel dinçlikten tut migren tedavisine, kalp sağlığından hafıza sorunlarına kadar birçok konuda sağlığımıza fayda sağlıyor. Bu faydaların yanında kahve ve kafeinin cilt sağlığına da birçok yararı vardır. Özellikle maskelerde çokça kullanılan kahve gözaltı morluklarını azaltmaya da yardımcı oluyor.

Peki Göz Altı Morluğu İçin Kahve Maskesi Nasıl Yapılır?

Gözaltı Morluğu İçin Kahve Maskesi Tarifi

  • 1/4 bardak balmumu
  • 1/4 fincan demlenmiş kahve
  • 1/4 su bardağı hindistancevizi yağı
  • 1 çay kaşığı jojoba yağı
  • 3 kapsül E vitamini
  • 4-5 damla esansiyel papatya yağı

Tarif

Bal mumunu bir cam kabın içine bırakın ve düşük ateşte daha büyük bir su kabına koyun. Bal mumu eridiğinde, demlenmiş kahveyi, hindistancevizi yağını, jojoba yağını ve E vitamini yağını aktarın. Her malzemeyi kattıkça güzelce karıştırın. Sıcaktan çıkarın ve 4-5 damla esansiyel papatya yağı ekleyin, sonra karıştırın. Karışımı cam saklama kabına koyun. Katılaşması için buzdolabına yerleştirin. Hazırladığınız maskeyi buzdolabında muhafaza edin. Soğuk halde özellikle şişkinlikler için faydalı olacaktır.

Gözaltı morluklarına iyi gelen kahve maskesini akşam uyumadan önce gözaltlarınıza çok dikkatli bir şekilde sürün. Ortalama 15-20 dakika bekletip ılık suyla durulayın. Yüzünüzü yıkadıktan sonra cilt tipinize uygun nemlendiricinizi kullanabilirsiniz. Bu tür maskeler ek olarak vücut bakımınıza destek olabilir, tedavi edici değildir. Cilt hassasiyetiniz varsa dermatologa danışmadan kullanmamanızı tavsiye ederiz. Tavsiye bizden şifa Allah’ dan.