Yağ Yakan Ve Kilo Verdiren Altın Yoğurt Kürünü Biliyor Musunuz?

Merhaba değerli okurlarımız bugünkü yazımızın adını muhteşem dörtlü olarak koyduk. Bu muhteşem dörtlümüz vücudumuzdaki yağları yakacak ve kilo vermemizi hızlandıracaktır. Parantez içinde belirtmek gerekirse ne yaparsak yapalım, hangi kürü, hangi diyeti uygularsak uygulayalım, hareketli bir yaşama dönmedikten sonra kilo vermemiz hayal olacaktır. Muhakkak hareket etmeli ve karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmalıyız. Bu muhteşem dörtlümüz yoğurt, zerdeçal, zencefil ve tarçından oluşmaktadır.

– Amerika da yapılan bir araştırmada yağsız tüketilen yoğurdun bel ve göbek bölgesindeki yağları erittiği tespit edilmiştir.

Yoğurdun haricinde zencefilin yağ yakıcı etkisinin olduğu, tarçının zayıflamayı kolaylaştırdığı ve zerdeçalın ödemi vücuttan attığı, metabolizmayı hızlandırdığı ve hafızaya çok iyi geldiği yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Zencefil; insanda kiloların atılmasına zayıflamasını sağlar ve vücutta yağları yakıcı özelliği bulunmaktadır.

Zerdeçal; zerdeçalın en önemli özelliği vücuttaki ödemlerin atılmasını sağlamaktadır. Yemeklerin hazmını kolaylaştırır ve güçlü bir hafızamızın olmasını sağlar.

Tarçın; fazla kiloların atılmasını sağlar.

Yoğurt; Tam bir protein kaynağıdır ve kalorisi oldukça düşüktür. Tokluk hissi verir. Zayıflama için bu kadar etkili olan bu baharatlar ve yoğurt bir araya geldiğinde oldukça etkili bir kür haline gelerek kısa sürede etkili sonuçlar vermektedir.

Altın Yoğurt ile Zayıflama

Muhteşem altın kürümüz için malzemelerimiz evimizde bulunan veya dışardan kolayca bulunabilecek malzemelerdir. Zayıflamak için yapmamız gerekenler oldukça basittir. Tek yapmanız gereken zencefil, zerdeçal, tarçın, yağsız yoğurt ve isteğe bağlı olarak bir miktar zeytin yağını karıştırmak.

Kürümüz İçin Gerekli Malzemelerimiz:

5 yemek kaşığı yağsız yoğurt

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı toz zencefil

1 çay kaşığı toz zerdeçal

1 çay kaşığı tarçın

Not: bu kürümüz için tarçın ve zeytinyağını isteğe bağlı olarak kullanabilirsiniz veyahut kullanmazsınız. Tamamen sizin damak zevkinize bağlıdır.

Yapılışı.

Öncelikle 5 yemek kaşığı yoğurdu bir kaseye koyalım. Üzerine 1 er çay kaşığı zerdeçal, zencefil, zeytinyağı ve tarçını ilave edip karıştıralım. Altın yoğurt kürünüz hazır. Hazırlamış olduğunuz bu kürü 3 öğün yemeklerden 1-2 saat kadar önce aç karnına tüketmeniz gerekmektedir.

Altın Yoğurt Kürünün Zararı Var mı?

Eğer bu kürün içerisindeki malzemelere karşı herhangi bir alerjiniz yok ise bu kürün sizin için hiç bir zararı yoktur. Hamile ve emziren bayanlar için bu kürü tavsiye etmiyoruz. Herhangi bir yan etki oluştuğu durumda muhakkak doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Not: Bu kürümüzü haftada 2 gün uygulayabilirsiniz. 2 hafta uyguladıktan sonra 1hafta mola verin. Öğünlerimizi taze hazırlamaya özen gösterelim.

Siz değerli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz bu yazımızı sevdiklerinizle ve dostlarınızla paylaşır mısınız? Teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.