Vücuttaki Tüm Ağrıları Durduran Karışımın Tarifi

Yaratıcının bize sunduğu şif kaynaklarından en büyüklerinden biri kuşkusuz zencefildir. Sağladığı faydalar ve kolaylaştırdığı hayatlar saymakla bitmez. Hem metabolizmayı hızlandıran, hem sindirim sistemini düzenleyen, hem de bağışıklık sistemini güçlendiren zencefili ne kadar size anlatsak azdır. Zencefili yağ formunda kullanırsanız vücudunuzdaki parazitler kolayca yok olacaktır.

Eğer zencefil kökü tüketirseniz, ağrılarınız azalır, alerjik astımınıza fayda sağlar ve kalp sağlığınız iyileşir. Ayrıca bağışıklık sisteminizi o kadar güçlendirir ki en son ne zaman hasta olduğunuzu düşünmeye unutursunuz.

Eğer Çay Formunda Tüketirseniz Faydaları Nelerdir?

Virüs kaynaklı hastalıklar ile vücudunuz daha kolay savaşır. Bağışıklık sisteminizin güçlenmesi sayesinde ne zaman hasta olduğunuzu unutacaksınız.

Isıtıcı etkisi ile, kan dolaşımınız hızlanır ve tüm vücudunuza rahatlıkla oksijen ve ihtiyaç duyulan besinler taşınır ve özellikle çocuk ve ergenlerde vücut gelişimi için ciddi şekilde destekler.

Vücudunuzda ağrılar varsa tarif ettiğimiz çayı 1 bardak kadar tükettiğiniz takdirde bardak biter bitmez, 15 saniye içinde ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz, ve hatta birçoğu zamanla kaybolacaktır. Eğer vücudunuzda şişkinlik, iltihaplanma gibi sorunlar varsa,  birkaç bardak zencefil çayı içtikten sonra inşallah şifa olacaktır.

Şunu da belirtelim, zencefil çayı tüketmek vücudun her yerine kan taşınmasına yardımcı olduğundan, felç geçirme riskiniz de oldukça azalır. Birde kilo verme hızınız artar ve daha hızlı yağ yakarsınız.

Her Derde Deva Zencefil Çayı İçin Tarifimiz

  • Bal (Arzuladığınız kadar)
  • Çeyrek yemek kaşığı öğütülmüş zencefil
  • Çeyrek yemek kaşığı öğütülmüş zerdeçal
  • Hindistan cevizi sütü
  • 1 bardak su

Hazırlanışı

Zencefil ve zerdeçalı kaynayan suya atın ve 1 – 2 dakika sonra ateşi söndürün. Sütü de ekleyip içme sıcaklığına gelmesini bekleyin ve akabinde balı da ekleyerek afiyetle tüketin.

Geçmiş Olsun!