Vücudunuzun Toksinlerle Dolu Olduğunun Belirtileri

Toksinler aldığımız her nefesle, içtiğimiz su ve diğer içeceklerle ve yediğimiz yiyeceklerle vücudumuza giriyor. Hatta günümüzde elinizden düşürmediğiniz akıllı telefonunuz bile sizi hasta etmeye yetecek kadar toksin içermektedir. Eğer vücudumuzdaki toksinleri düzenli bir şekilde toksinleri vücudunuzdan atmazsanız, bu toksinler ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Bu konumuzda, vücudunuzda biriken toksinlerin sebep olabileceği hastalıkları ve sıkıntıları anlatmaya çalışacağız.

Kabızlık Çekiyorsanız

Tükettiğimiz her yiyecek ve içecekler toksin içeriyor demiştik. Bu toksinler; işlenmiş gıdalardaki koruyucular ve yapay renk verici kimyasallar gibi. Bu kimyasallar sindirim sisteminizde birikerek kabızlığa yol açabilir.
Engellemek için, alkol tüketiyorsanız bırakmayı, az su içiyorsanız arttırmanızı tavsiye ediyoruz.

Beyniniz Uyuşuk Gibi Hissediyorsanız

İyi bir uyku uyuduktan sonra bile hala uyanmakta zorlanıyor, yeni bilgiler öğrenmek her geçen gün zorlaşıyor ve günün çoğunluğunda kafanız yerinde değil gibi hissediyorsanız, vücudunuzdaki toksinler hayatınızı zorlaştırıyor demektir. Biran önce vücuttaki toksinleri atmamız lazım.

Deodorant Kullansanız da Ter Kokunuz Sizi Rahatsız Ediyorsa

Sabah her zamanki gibi banyonuzu yaptınız, deodorantınızı kullandınız ve işe gitmek için yola çıktınız. Yolda gederken bir kötü koku duydunuz ve bu kokunun da sizden geldiğini fark ettiniz o an nasıl hissettiğinizi tahmin bile edemeyiz. Vücudunuzdaki toksinlerin sizi günlük yaşantınızdan alıkoymasını istemiyorsanız, beslenme şeklinizi bir nebze olsun değiştirmenizi ve bir uzmana danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Kaslarınız Ve Eklemleriniz Kısa Bir Spor Ve Çalışma Yaptıktan Sonra Ağrıyorsa

Normal bir egzersiz yapsanız bile, günlük rutininin biraz dışına çıktığınızda bile ağrılar yaşıyorsanız eklemleriniz ve kaslarınızda toksinlerden kaynaklı iltihaplanmalar oluşuyor demektir.

Cildinizde Yeni Lekeler Oluşuyorsa

Vücudumuz derilerle çevrilidir. Derimiz en büyük ve en fazla toksine maruz kalan organınızdır. Kullandığınız şampuanlar, saç bakım ürünleri, sabunlar tehlikeli kimyasallar ile doluysa ne yazık ki bu toksinler derinizi zehirliyor ve yeni lekeler oluşturuyor. Bu lekeleri engellemek için doğal temizlik ürünleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Uykuya Dalmak Oldukça Zor Hale Geldiyse

Vücudumuzda biriken toksinler enerjimizi emer ve sizi yorgun düşürür ama diğer yandan da uykuya dalmanızı zorlaştırarak hayatınızı çekilmez hale getirir. Salgılanan kortizol hormonu sebebiyle vücudunuz yüksek stres altındaymış gibi tepki verir ve uykuya dalamaz. Bir bardak papatya çayı da yardımcı olmuyorsa, vücudunuzu toksinlerden arındırmanız gerekiyor demektir.

Kontrolsüz Bir Biçimde Kilo Alıyorsanız

Spor yaptığınız halde size fayda vermiyorsa ve hala kilo almaya devam ediyorsanız, salgılanan hormonlar kilo vermenizi engelliyor demektir. Sporun yanında mutlaka dengeli beslenmeye dikkat edinç

Nefes Kokunuz Sizi Rahatsız Ediyorsa

Midenizdeki ve karaciğerinizdeki zararlı bakteriler, kötü kokular üretir ve dişlerinizi düzenli fırçalasanız da kurtulamazsınız.

Tırnaklarınız Çatlak Ve Kötü Gözüküyorsa

Tırnaklarınız, vücudunuza aldığınız her maddenin son birikme noktasıdır. Özellikle tüm gün ayakkabı içerisinde zaman geçiren ayak parmaklarınız mantarlar için uygun bir ortama dönüşür. Eğer ki tırnaklarınızda beslenebilecekleri toksinler bulunuyorsa, tırnaklarınızın sararması ve kötü gözükmesi kaçınılmazdır.

Saçlarınız Olması Gerekenden Hızlı Dökülüyorsa

Aynı tırnaklarınız gibi, saçlarınızda toksinlerin son birikme noktasıdır. Bu sebeple yeterli beslenemeyen saçlarınız kırılır, güçsüzleşir ve dökülür. Bu durumu lütfen Hafife almayın ve mutlaka doktorunuzla görüşün.
Bu kadar nedenleri saydık. Şimdi aklımızdan bu soruyu geçiriyoruz.

Peki, Vücudumuzdaki Toksinlerden Nasıl Kurtuluruz?

Bol su için
Karahindiba çayı için ve karaciğerinizi temiz tutun. Maydanoz ve kişniş tüketmeyi ihmal etmeyin.
Kan dolaşımınızı hızlandırmak için spor yapmayı ihmal etmeyin.
Yemekten hemen sonra dişlerinizi ve dilinizi fırçalayın.
Sağlıklı beslenmeye özen gösterin.
Prebiyotik ürünler tüketin(kefir, yoğurt)
Sağlıcakla kalınız…