Vücudunuzu Nikotinden Temizleyen Süper Besinler

Yazımıza başlamadan önce belirtmemiz gerekir ki lütfen sigarayı bırakın değerli okurlarımız. Sigaranın zararlarını saymakla bitiremeyiz. Şimdi konumuza giriş yapabiliriz. Sigaranın zararlarını bildiğiniz halde bir türlü bırakamıyor musunuz? O halde sigaranın vücudunuza verdiği zararları azaltacak bazı besinleri sizlerle paylaşacağız.

Sigaranın içerisinde, toksin ve kanserojen olan 4000’den fazla zararlı madde bulunmaktadır. Sigara dumanını soluduğunuz zaman bu toksinler akciğerler vasıtasıyla emilir ve vücudun tüm noktalarına yayılır. Sigara kullanmak, kalp sorunlarına, solunum sistemi sorunlarına ve kanser gibi önüne geçilemeyen birtakım hastalıklara neden olur.

Sigaranın vücudumuza zararı olduğu gibi kesemize de zararı vardır. Ailemizin, eşimizin, çocuğumuzun rızkını sigara vererek, onların yemesini içmesini, iaşesini kısmaktayız. Lütfen ama lütfen kendinizi ve çevrenizi zehirlemeyin. Bırakmak çok kolay yeter ki isteyin. Sigaranın etkilerini azaltacak ve bırakmanıza faydalı olabilecek besinlerden kivi ile başlamak istiyoruz.

İşte o Besinler!

Kivi

Kivi tam bir sigara düşmanıdır. Sigara yoluyla vücudumuza almış olduğumuz nikotinin vücuttan atılmasını sağlar.

Zencefil

Kış aylarının olduğu bu ayda zencefili duymayanımız, kullanmayanımız yok gibidir nerdeyse. Zencefil sigara içenlerin sigara içme isteğini azaltır ve akciğerlerin temizlenmesine katkı sağlar.

Havuç Suyu

Nikotinin vücudunuzda kalma süresi yaklaşık 3 gündür. Nikotinin neden olabileceği zararlı etkilerden korunmak ve etkilerini en aza indirmek için havuç suyu tüketebilirsiniz.

Isırgan Otu

Isırgan otunun içerisinde bol miktarda demir içerir. Ayrıca ısırgan otunda sigaranın zehirli maddelerini temizleyici maddeler bulunmaktadır.

Su

Su yun yararlarını anlatmaya gerek yoktur. Vücudumuzun büyük çoğunluğu su ile kaplıdır. Su hayattır. Olmazsa olmazımızdır. Vücudunuzdan toksinlerin atılması için oldukça yararlıdır. Vücudunuzu susuz bırakmamaya özen göstermelisiniz; eğer susuz kalırsanız cildiniz yenilenmez ve nikotinin etkileri daha belirgin hale gelir.

Değerli okurlarımız, hemen hemen tüm yazılarımda belirtiyorum. Sağlığınız bizim için çok kıymetlidir. Lütfen sağlığınız olmazsa olmazımızdır. Lütfen sigarayı bırakalım. Kendimizi zehirlemeyelim. Bu yazımızı sevdiklerinizle, dostlarınızla paylaşır mısınız? Teşekkür eder sağlıklı günler dileriz.