Vicksin Saça Faydaları

Vicks Saça Sürülür Mü?

Vicks i duymayanımız, kullanmayanımız yoktur. Hele ki 30 lu daha fazla yaşlarda isek küçükken ve hatta şimdi de kullanıyorsunuzdur. Özellikle kış aylarında grip olduğumuzda daha fazla kullanmaktayız. Peki, hiç Vicks in saça sürüldüğünü duymuş muydunuz?  Vicks in eşsiz faydaları arasında saçlara sürülme özelliği de vardır. Saç bakımında da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Saçlara sadece bakım yapmakla kalmayan Vicks dökülmeyi önler, kırıkları giderir, deri hastalıklarını tedavi eder hatta okul çağındaki çocuklarınıza okullardan geçen saç bitini öldürmektedir.
Vicks yüz yıllardır kullanılan doğal içerikli ve birçok konuda kullanılabilen bir kremdir. Vicks içeriğinde bulunan yağlar sayesinde son derece de besleyicidir. Vicks in ana maddesi vazelin olarak bildiğimiz kremdir. Vazelin içeriğinde mineral yağlar ile yara tedavisinde kullanılan doğal içeriği ile yara, yanık, kozmetik bakımı gibi birçok alanda üretilen kremlerin ana maddesidir. Bu sebeple de çok faydalıdır.  Vazelin tek başına saç besleyici, bakımını yapan, dökülmelere ve kurumalara doğal yoldan ve ucuza evde kendiniz bakım yapabilirsiniz. Antiseptik özelliği ile de mikrobik deri hastalıklarını tek başına tedavi edebilen eşsiz bir kremdir. Vicks in ana maddesi vazelin son derece önemli ve besleyici aynı zamanda da saça faydaları çok fazla olan bir kremdir.

Vicksin Saça Faydaları

Vicksin içeriğinde vazelinden başka Hindistan cevizi yağı bulunur ki bu yağ saç ve cilt bakımında en çok kullanılan doğal yağdır. Bu yağda antiseptik özelliktedir ve doğal tedavi amacı ile birçok alanda kullanılmaktadır. Saçlar için ise özellikle besleyici, uzamasını sağlayan, kurumasını önleyen, nemlendirici özelliği ve saç derisindeki mikrobik hastalıkların egzama, saç kıran gibi tedavisinde kullanılmaktadır.

Vicks içerisinde vazelin ve Hindistan cevizi yağı haricinde sedir ağacı yağı vardır ki bu da antiseptik özellikte çok faydalı bir yağdır. Ayrıca timol, kâfur yağı, limon kokusu, mentol, lanolin, okaliptüs yağı, çam terebentini Vicks in içerisinde bulunan diğer bileşenlerdir. Çam terebentini zaten tek başına saç dökülmeleri için kullanılan ve bu konuda çok faydalı olan bir yağdır. Çam terebentini şampuanların içerisine  eklediğiniz de saç dökülmesini önlemektedir. Antiseptik özellikte olan bu yağda saçlara son derece faydalıdır. Tek tek incelendiğinde vicks in içerisinde bulunan tüm bileşenlerin saça ne derece faydalı olduğunu görmekteyiz. Vicksin saça faydalarının ne kadar çok olduğu zaten tek tek bileşenlerin faydalarından bellidir.

Vicks İle Saç Bakımı

Vicks saça sürülür mü diye soranlar ve tereddütte bulunanlar sanırım bu açıklamadan sonra mutlaka sürülmelidir kanısına varmışlardır. Saça bakım için bu ürün son derece faydalıdır. Saç haftada bir kez vicks mutlaka sürülerek bekletilmelidir. Saç kökleri vicks krem ile masaj yapılır ise saç derisinde oluşabilecek olan hastalıklar da tedavi edilmiş olurlar. Deri hastalıkları için eşsiz şifaya sahiptir. İçerisindeki yararları yağlar ve vazelin sayesinde de saç derisini ve köklerini beslemiş olur. Deri geçirgen bir yapıya sahip olduğu için mineral yağlar  saç köklerine çok rahatlıkla girerler. Kökleri besleyen yağ sayesinde saç bakımı ve bunun yanında dökülmesi önlenmiş olur. Köklerin güçlenmesi ile de saçlar çok daha güçlü ve bakımlı çıkar. Saç kökleri zaman içerisinde eğer beslenemez ise küçülür ve zaman içerisinde saç teli kökten ayrılarak dökülür. Bunun önüne ancak saç köklerini iyi beslemek ile geçebilirsiniz. Bol su içmelisiniz ve bunun yanında saç derisini ve saç köklerini besleyecek şekilde doğal yağlar ile masaj yapmalısınız

Vicks Saç Çıkarır mı?

Vicks saç çıkarır ve uzatır. Vicks içerisindeki bu yağlar ve vazelin sayesinde saç çıkarma ve uzatma konusunda kadınlara yardımcı doğal içerikli kremlerden en etkililerindendir. Çok bilinmeyen bu özelliği genelde duymayan kişileri şaşırtmaktadır. Bunun sebebi de içeriğinin tam olarak bilinmemesindendir. Vicks ile saç bakımı yapmak için öncelikle saç dipleri vicks ile iyice masaj yapılmalıdır. Saç diplerine iyice sürülen vicks sonrasında tüm saça sürülerek bir saat kadar bu şekilde bekletilmelidir. Ilık bir suyla yıkadıktan sonra saçlardan arındırılır. Saçların daha çabuk uzamasını, çıkmasını, dökülmesini engelleyen vicks aynı zamanda da kırıkların da önüne geçmektedir. Kırık saçlar için ise saç uçlarına sürülmesi yeterlidir. Saç kırıklarına sürüldüğün de bir müddet sonra düzeldiğini görebilirsiniz.
Vicksin saça faydası oldukça fazladır. Özelikle cilde masaj yapıldığında oradaki kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Saç köklerine kan çok daha güzel gittiği için saç köklerinin çok daha iyi beslenmesini sağlamaktadır. Kan dolaşımını hızlandırma etkisi olan vicks kırışık önleyici olarak yüze de sürülmektedir. Besleyici özelliği ile de cilt derisini beslemektedir. Saç diplerine sürerken yüzünüze de sürebilirsiniz. Yoğum mentol kokusuna sahip olduğu için göz çevresine sürmenizi önermeyiz.

Vicks İle En Doğal Bit Kremi

Vicksin özellikleri arasında bitlenen saçlara sürülüp streç film ile sarılıp bekletildiğinde doğal bit öldürücü olması da vardır. Vicks sürülen saçtaki bitler içerisindeki mentol, kâfur yağı ve timol sayesinde hemen ölürler. Saçlarda gece boyunca vicks bekletilmelidir. Sabah ince uçlu bir tarak ile tarandığında bitler ve sirkeler ölmüş olarak tarağa gelmektedir. Vicks sürülen cilt üzerine kene, böcek, sivrisinek gibi zararlı haşereler gelmez ve barınamazlar.

Evet değerli okurlarımız yukarda belirttiğimiz üzere vicks in faydaları bayağı çoktur. Belki de saça olan faydalarını ilk defa dulduk. İlk defa duydunuz ama eminiz ki bu bilgiler aklınızda kalacak. Okula giden çocuklarınızın saçında bit varsa vicks bu konuda da bizlere yardımcı olmaktadır. Bu yazımızı paylaşabilir misiniz? Teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.