Varis İçin Doğal Tedavi

Uzun süre oturmaktan oluşan varisli damarlar, kan dolaşımının yavaşlaması ve yaşın ilerlemesi gibi nedenlerden meydana gelir. Son yıllarda hayatın bize sağladığı işler genellikle oturmak ve bir bilgisayar ekranına bakmaktan veya uzun süre ayakta durmaktan ibaret. Vücudumuz bu şekilde pasif bir hayata alışık olmadığı için çoğunlukla problem çıkarıyor. Genelde kötü görünüme neden olan bu damarlar ara sıra ağrılara bile sebep olabiliyor. Aslına bakarsak bu izlerin kaslar çalıştırılmadığında ortaya çıkan selülitlere de benzediklerini söyleyebiliriz.

Varisli damarlardan kurtulmanın en kolay yolu yüzümüzü doğaya çevirmek ve hayatımızı biraz daha düzenli yaşamaya uğraşmaktır. Beslenme düzeninizde ve yaşayış şeklinizde yapacağınız ufak tefek değişikliklerle hem varisli damarların önüne geçilebilir, hem de yeniden ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz. Hayvansal protein ve C vitamini desteği almak ilk yapılması gerekenlerdendir. Birde trans yağlardan da uzak durmalısınız.

Bir başka gıda daha var ki, varisli damarlarınızı iyileştirerek önemli faydalar sağlıyor. At kestanesini doğada bulabileceğiniz gibi, aktarlardan da kolayca bulabilirsiniz. Bu yazımızda size 2 adet tarif önereceğiz ve her biri bir diğerinden daha faydalı olacaktır. İsteğiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda uygulayabilir ve sağlıklı bir hayat yaşayabilirsiniz.

Tedavi yöntemimiz için malzemelerimiz şu şekilde:

  • 2 çay kaşığı at kestanesi özü
  • 2 çay kaşığı at kestanesi tentürü
  • 2 gr bal mumu
  • 5 yemek kaşığı lanolin
  • 3 yemek kaşığı sarı kantaron veya kadife çiçeği

Hazırlanışı

Dar ve yüksek bir kap içerisinde lanolin ve at kestanesi özü ve tentürünü homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırın. Akabinde, bal mumunu kısık ateşte eriterek karışıma ekleyin, ayrı bir kaba alın ve soğumaya bırakın.

Kullanımı

İnce bir tabaka halinde varisli bölgeye uygulayın ve karışımı oda sıcaklığında muhafaza edin.

2.Tarifimiz

Malzemeler

  • 40 ml at kestanesi özü
  • 40 ml at kestanesi tentürü
  • 10 damla biberiye yağı – kan dolaşımınızı düzenleyecektir.

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri sprey başlıklı bir şişeye koyun ve iyice çalkalayın. Varislere püskürterek uygulayın ve emilmesini sağlayın. Daha sonra durulayın.