Uyurken Organlarınız Yenilenecek Bu Çayı Akşamları İçin

Düzenli bir gece uykusu sağlıklı bir hayat yaşamanın ilk şartlarındandır. İşten geç çıkmak durumu veya çocuklarla, ev işleriyle uğraşırken yatağa geç giriyoruz ve uykuya dalmak gerçekten uzun sürebiliyor ve sabah aynı rutin işler başlıyor.

Eğer uykumuz bölünürse uyumaktan vazgeçip günün daha rahat geçmesini sağlayacak günlük işleri yapmaya başlıyoruz ve bu alışkanlık haline geldiği zaman uyku bozukluklarına ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Bu yazımızda size sunacağımız tamamen doğal meyve ve baharatlar sayesinde daha rahat uykuya dalacak ve bir bebek gibi mışıl mışıl uyumanın keyfine varacaksınız. Tüm malzemeler hemen hemen her mutfakta bulunur.

Ara sıra uyku bozuklukları basit vitamin ve mineral eksikliklerinden kaynaklanır ve bu çay tarifi iyi bir uyku çekmek için ihtiyacınız olan tüm vitamin ve mineralleri vücuda sağlıyor.

Muzun içeriğinde bulunan potasyum ve magnezyum size uzun zamandır hasret kaldığınız deliksiz uykuyu sağlayacaktır. Ve bu deliksiz uyku sayesinde organlarınızın daha sağlıklı çalışmasına yardım etmiş olursunuz.

Malzemeler

  • Bir adet muz kabuğu
  • 2 bardak su
  • Yarım çay kaşığı muskat cevizi tozu/toz tarçın veya çubuk tarçın

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir cezveye atıp kaynatın ve suyun 3 te 1 i buharlaşana kadar kaynatın. Akabinde soğumaya bırakın ve içilme sıcaklığına ulaştığında süzün ve afiyetle içebilirsiniz. Çok güzel bir uyku uyuyacağınıza emin olabilirsiniz.

Çayı akşam 19:00 gibi tüketirseniz en geç 22:00 gibi uykuya dalmış olursunuz ki bu saat uyumak için en ideal saat olarak bilinir. Özellikle organlarınızın bu uykudan maksimum faydayı sağlaması için belirtilen saat aralığında tüketmeniz daha faydalı olacaktır.