Uykudan Önce Bunu Ayağına Sık, Uyanınca Yeniden Doğmuş Gibi Hissedeceksin!

Merhaba değerli okurlarımız. Bugün sizlerle rahat bir uyku çekmeniz ve uyandıktan sonra kendinizi dinç hissedecek bir yazı hazırladık. Mutsuzluğun ve kafa karışıklığının nedeni aslında uykusuz kalmamızdır. Peki, nasıl mükemmel bir uyku elde edebiliriz? Günümüzde hepimiz kendimizi stresli hissederiz ve işlerin ve hızın getirdiği bu koşturmaca geceleri uyuyamamanıza sebep olabilir. Fakat uyku eksikliği ve bozukluğu çok ciddi problemleri yanında getirebilir. Özellikle çalışanlar için verimli olan uyku saati 8 saattir.

Bu 8 saatlik uykuyu tamamlayamıyor ve kesik kesik tamamlıyor olabilirsiniz. Ancak sizlere önereceğimiz yağlar ile artık verimli uykular alabilirsiniz ve güne dinç başlayabilirsiniz. Bu tarifin en önemli yanı vücudu dingin hale getirip size sıfırlanmış hissettirmesidir. Derin bir uyku aldığınızda ne kadar mutlu ve enerjik olduğunuza inanamayacaksınız.

Vücudumuzdaki bütün damarlar ayaklarımızdan geçer bu yüzden de ayaklarımıza uyguladığımız tedaviler aynı zamanda vücudumuz için de çok etkili olur.

Sizlere 3 malzeme kullanarak bir karışım tarifi vereceğiz.

Malzemelerimiz:

  • 10 damla lavanta esans yağı
  • 10 damla Papatya esans yağı
  • 100 gram magnezyum yağı

Hazırlanışı:

Esans yağların hepsini cam bir şişe içerisinde karıştırın ve çalkalayın. Yatmadan 10 dakika önce ayaklarınıza sıkın ve elinizle yedirin. Daha sonra o şekilde uyuyun.

Mutlaka Burayı Okuyun

Bu tekniğin etkili olmasının en önemli nedeni bildiğiniz üzere ayaklarımızın altından geçen kılcal damarlar. Bu damarlar organlarımızla bağlantı kurabildiği gibi vücudun kan akışına da müdahale etme özelliğine sahip. Ayak sağlığı eşittir vücudumuzun genel sağlığı diyebiliriz.

Lavanta

Lavantanın dinlendiren ve rahatlatan bir etkisi vardır. Yağ olarak kullanıldığında ise etkisi çok büyüktür. Yastığınıza bir kaç damla seyreltilmiş yağ olarak kullanabilirsiniz. Ancak çocuklarınız için kullanmanız tavsiye edilmez.

Papatya

Papatyaların görüntüsü bile bizi rahatlatmaya yeter ancak uyku problemlerinizde de papatya yağını rahatlamak için kullanabilirsiniz.

Magnezyum

Magnezyum aslında bir yağ değildir ancak görüntüsünden dolayı yağ olarak adlandırılır. Magnezyum vücudumuzun ihtiyacı olan bir esanstır. Magnezyum eksikliğinde uykusuzluk, kaygı bozukluğu ve sindirim sorunları gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlar için magnezyumu ayaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Evet değerli okurlarımız inşallah sağlıklı ve huzurlu uykular dileriz. İnşallah her sabah dinç kalktığınızda bu yazımız aklınıza gelir. Bu yazımızı paylaşarak uyku sorunu çeken insanların da faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.