Tüm Öksürük Şikayetlerinizi Ortadan Kaldıracak Kür

Öksürük; başta üst solunum yolu rahatsızlıkları olmak üzere pek çok hastalığın ortak belirtisidir. Etkin bir tedavi için öksürüğe eşlik eden belirtilerin doğru değerlendirilmesi çok önemlidir. Bu basit bir soğuk algınlığı olabildiği gibi, solunum yollarına sıkışmış bir cisim de olabilir. Öksürük bir hastalık değil, boğaz ve solunum yollarını temizlemeye yarayan bir savunma mekanizmasıdır

Eğer solunum yollarında bu tip mikrop birikimleri olmazsa vücudunuz öksürmeye de ihtiyaç duymaz. Bu içeriğimizde sizlere solunum yollarınızı nasıl temiz tutacağınızı ve öksürükten kurtulmanın yollarını anlatıyor olacağız.

Öksürüğün pek çok nedeni olabilir. Nezle ve grip, farenjit, astım, geniz akıntısı, reflü, kalp yetmezliği, tüberküloz, akciğerde sıvı toplanması gibi hastalıklar kuru öksürüğe neden olabilir. Sinüzit, bronşit veya sigara içimi ise balgamlı öksürüğe yol açabilir. Ayrıca; kronik kulak problemleri, uzun süre kullanılan tansiyon ilaçları ve sigara da öksürük nedenleri arasındadır. Zaman zaman öksürüğün nedeni psikolojik de olabilir.

Ayrıca düzenli kullanıldığında mikropları dirençli hale getirerek her seferinde daha fazla kullanmaya mahkum oluyorsunuz. Tamamen doğal malzemelerden oluşan bu tarifimiz sayesinde öksürüğe elveda diyebilirsiniz.

İşte ihtiyacınız olan malzemeler

500 ml su

2 yemek kaşığı bal

2 tane muz

Hazırlanışı

Suyu kaynatın ve muzları ayrı bir kapta tahta bir kaşıkla ezin. Suyu üzerine ekleyin ve soğumasını bekleyin. Son olarak balı da ekleyin ve güzelce karıştırın.

Kullanım

Günde 4 kez, kullanmadan önce hafif ısıtarak kullanın ve birkaç günlük kullanım sonucunda tüm öksürük şikayetleriniz kaybolacaktır. İster kuru öksürük olsun, ister ıslak, bu tedavi size iyi gelecektir.