Tüm Bildiklerinizi Unutun Meğer Çözümü Evdeymiş

Kimi insan yazı, kimi insan ise kışı sever. Siz değerli okurlarımı bilmem ama benim için en güzel mevsim yaz ayıdır. Kış ayına göre üzerimizde kalın kalın kazaklar, gömlekler, montlar bulunmuyor. Kısa kollu veyahut kolsuz tshirt giy ve çık.  Yaz mevsimi elbiselerin, kolsuz bluzların, şortların ve elbette bikinilerin de ortaya çıkması demek. Tabi ki bunlar beraberinde birtakım sorunlarda meydana getirmektedir. Bacak ve koltuk altı tüylerini tıraş etmek de bu sorunlardan bir tanesidir. Tıraş en az 24 saat sürecek tahrişe ve batıklara neden oluyor. 2017 yılında yapılan araştırmada kadınların %77’si tıraş olurken, %33’ü doğal yollardan kendisini temizlediği gerçeği ortaya çıkmıştır. Siz değerli organik zamanı okuyucuları için kıllardan doğal yöntemlerle kurtulmanız için 5 yöntem belirledik.

Koltuk Altlarını Pürüzsüz Hale Getirmenin Yolları!

Koltuk Altı Tüylerine Evdeki Çözüm Yollarıyla Veda Edeceksiniz

1-  Şeker + Limon Suyu

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yollarından bir tanesidir, şeker ve limonu kullanmak.. Süreç sizlere bir miktar acı verse de, bu yöntemle 4 haftaya kadar pürüzsüz bir görünüm elde edersiniz ve batık tüyleriniz olmaz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler:1 bardak şeker, 1/4 fincan bal, 1/2 limon suyu (2 yemek kaşığı).

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kâseye koyun ve pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırın, ardından 2 dakika boyunca mikrodalgaya ısıtın, çıkarın ve her 20 ila 30 saniyede bir karıştırın. Kullanmadan önce soğumaya bırakın.

2- Yumurta Beyazı + Mısır Nişastası

Bir yumurtayı kırın, beyazı bir tabağa koyun. Sarısını kullanmayacağız. 1/2 yemek kaşığı mısır nişastası, 1 yemek kaşığı şeker ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı tüylü bölgeye uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra maskeyi soyun, tüylerinize veda ettiğinizi göreceksiniz.

3- Süt + Zerdeçal

Koltukaltı tüylerinizin yavaşça büyümesi ve her seferinde daha da ince hale getirilmesi için başka bir çözüm. Bunun için gerekli malzemelerimiz: 3 çay kaşığı zerdeçal tozu ve 1 tatlı kaşığı süt. Bu ikiliyi macun haline gelene dek karıştırın ve koltuk altlarınıza uygulayın yarım saat bekletin. Süre dolduğunda, bir bez alın, ılık suyla ıslatın ve maskeyi dairesel hareketlerle silin. Bundan sonra, kalanları yıkayın ve bir havluyla kurulayın.

papayanın cilde faydaları

4- Papaya + Zerdeçal

Papaya, saç fasiküllerini yok edebilen ve yeniden büyümelerini önleyebilen bir enzim olan papain içerir. 1-2 yemek kaşığı ezilmiş çiğ papaya alın, yarım yemeklik zerdeçal tozuyla karıştırın ve iyice karıştırın. Tüylü bölgeye uygulayın ve nazikçe ama iyice masaj yapın. 15 dakika bekletin ve yıkayın. Uzun vadede etkili olan bu çözümü birkaç ay boyunca haftada 2-3 kez tekrarlayın.

5- Zerdeçal + Kabartma Tozu

Malzemelerimiz, 1 parça zerdeçal, biraz kabartma tozunu su ile karıştırın. Malzemeleri ince bir macun oluşturmak için karıştırırken suyu yavaş yavaş ekleyin. Koltuk altılara uygulayın ve kurumasını bekleyin. Karışımı ellerinizle ovalayın, daha sonra yıkayın ve koltuk altlarını kurulayın.