Tuhaf Gelebilir Ama Bu Ürünler Vücut Bakımında Harikalar Yaratıyor

Vücudunuz için harikalar yaratan güzellik ve sağlık sırlarını bir araya getirdik. İşte vücut bakımınıza dahil edeceğiniz belki de tuhaf gelecek o öneriler.

Kaşıntı İçin Roll-On Kullanın

Sivrisinek ısırığından dolayı oluşan kaşıntı için roll-on kullanabilirsiniz. Oldukça rahatsız edici olan sivrisinek ısırıklarının etkisini azaltmaya iyi gelmektedir. Kullandığının roll-on sizi sivrisinek ısırıklarından kurtarmayacaktır ama sinek ısırıklarının oluşturduğu rahatsızlıktan kurtaracaktır. Roll-onu sivrisinek ısırığının olduğu bölgeye sürün, bu şişmeyi azaltacak ve tahrişi önleyecektir.

Ayak Kokusundan Sirke İle Kurtulabilirsiniz

Uzun süre giyilen ayakkabılar ve nemli ayaklar hem ayak kokusunun hemde ayak mantarlarının oluşmasına sebep olmaktadır. Ayaklarının yarım saat sirkeli suda bekleterek kokuya sebep olan bakterileri yok edebilir ve ayak kokusundan kurtulabilirsiniz. Eğer ayak kokunuz yoğunsa bu işlemi haftada bir kez uygulayarak kokudan kesin olarak kurtulabilirsiniz.

Eğer ayaklarınızda kesikler varsa yaralarınız iyileşene kadar bu işlemi uygulamayınız.

Parlak Ve Hacimli Saçlar İçin Keten Tohumu Jeli

Keten tohumu jeli içerisinde zengin oranlarda bulunan Omega 3 yağı, Magnezyum ve B vitamini, saçlarınızı nemlendirir, daha güçlü olmasını sağlar ve kurumuş, yıpranmış saçlara bakım yapar. Keten tohumlarını 10 dakika boyunca suda kaynatın. Tohumları bir elek yardımıyla eledikten sonra çıkan jeli saçlarınıza sürün. Kafa derisini nemlendirmek için diplere masaj yaparak uygulayın. Tüm saç tipleri için mükemmel bir saç bakımıdır.

Kas Ağrıları İçin Zencefil Çayı

Spordan sonraki gün sizde kas ağları ve kramp çekiyorsanız bu ağrıları hafifletmek için zencefil çayı tüketebilirsiniz. Doğranmış zencefil kökünü 15 dakika kaynatarak zencefil çayınızı hazırlayabilir ve spordan sonra 2-3 bardak içebilirsiniz.  Tüm ağrılarınızı hafifletecektir.

Tırnak Beyazlatmak İçin Kekik Yağı

Kekik yağının antimikrobiyal özellikleri bulunmaktadır ve sararmaya sebep olan mikrobiyal bakteriyel enfeksiyonları öldürdüğü . Bu sebeple zamanla oluşan tırnak sararmalarını önlemek için kekik yağı kullanabilirsiniz. Sabah ve akşamları uyumadan önce kekik yağının tırnaklarınıza uygulayarak kullanabilirsiniz. Doğal yoldan tırnaklarınızı beyazlatmış olacaksınız.

Tüm Enerjinizi Toplamak İçin Hindistan Cevizi Yağı

Sabahları kahvenize ekleyeceğiniz bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı sizin bütün gün dinç olmanızı sağlayacaktır. Sabahtan başlayarak kan şekerinizin sağlıklı oranlarda olmasını sağlayacak ve bağışıklık sisteminizin desteklenmesini sağlayacaktır. Ayrıca bu yağın saçların sağlık olmasını sağlaması, cilde doğal bakım yapması ve kan basıncını düzenlemesi gibi faydalarıda bulunmaktadır.

Makyaj Akmasına Karşı Jamsu Tekniği

Jamsu uzak doğuya ait bir güzellik tekniğidir ve cildinizin sağlıklı görünmesini sağlamaktadır. Makyaj yaptıktan sonra üzerine bir kat talk pudrası sürün ve cildinizin kuruluğuna göre 15 ile 30 saniye arasında yüzünüzü soğuk suya batırın. Bu teknik hem cildinizi sıkı ve parlak görünmesini sağlar hem de makyajınızın akmamasını sağlar.

Ev Aletleri İle Vücudunuzu Rahatlatın

Evde bulunan basit aletler ile kas ağrılarınızı geçirebilir yada kendinize masaj yapabilirsiniz. Bir oklavayı vücudunuzda ekmek açar gibi gezdirerek kan akışını arttırabilir ve kas ağrılarını azaltabilirsiniz. Ayak ağrılarınız için ise tenis topu kullanabilirsiniz. Ayak altınıza ve ayaklarınıza tenis topu ile masaj yaparak rahatlatabilirsiniz. Sırt ve göğüs ağrılarınızda da bu tekniği uygulayabilirsiniz.