Tırnak Mantarını Kökünden Yok Eden Doğal Yöntem

Ayak tırnak mantarı görüntü açısından kişiye oldukça rahatsızlık veren bulaşıcı bir hastalıktır. Hijyen açısından iyi olduğunu düşündüğümüz durumlarda bile mantar sorunu ile karşı karşıya kalabiliriz. Uzun süre havasız kalan ayaklarınız terler ve mantarlar için elverişli bir ortam oluşur. Bir kere mantar ayağa yerleştikten sonra kurtulması oldukça zordur. Aslında, sadece doğal yöntemler kullanarak mantardan kurtulmak oldukça kolay.

Bu konumuzda sizlere mantardan kurtulmak için ihtiyacınız olan sadece doğal tedavi yönteminden bahsedeceğiz.

Tırnak mantarından kurtulmak için ihtiyacınız olan malzemeler karbonat ve elma sirkesidir. Bu malzemeleri bulmak çok kolay, hemen hemen tüm evlerde bulunur ve  bu can sıkıcı problemden kolayca kurtulabilirsiniz. İşte tarif:

Malzemeler

  • 4 – 5 yemek kaşığı karbonat
  • 1 bardan elma sirkesi
  • Su
  • peçete

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Ayaklarınızı sokabileceğiniz kadar suyun içerisine elma sirkesi ve karbonatı ekleyin. 15 dakika boyunca bekletin ve ardından peçete ile kurulayın. Günde 2 kere tekrarlamanız halinde sirke mantarı yok edecek, karbonat ise başka bölgelere tutunmasını ve yayılmasını engelleyecektir. Mantarı başkalarına yaymamak ve bulaştırmamak için havlu kullanmayın.