Ter Kokusundan Kurtulmak İçin Birde Bunu Deneyin

Genellikle her kıyafetle uyum sağlayan, mevsim geçişlerinde giydiğimiz deri ceketler hepimizin dolabında yer alan vazgeçilmez kıyafetlerdendir. Ama ceketlere ter kokusu bir defa sindi mi giymek pek içimizden gelmiyor. Neyse ki, organik zamanı okurları için bu kokudan nasıl kurtulacağımızla ilgili birkaç ipucumuz var.

Yıkanabilir kıyafetlerimizdeki ter kokusundan kurtulmak basit fakat özellikle sonbaharda sık sık giydiğimiz deri ceketlerdeki kokudan kurtulmak biraz zor. Sizin için ter kokusundan kurtulmanıza yardım edecek birkaç ipuçlarını bir araya getirdik. Bu ipuçları ile ceketiniz tekrar ilk aldığınız gibi olacak.

Sirke ve su: Bir kovaya yeteri miktarda sirke ve ılık su koyun. Ceketi kovaya bırakın ve güzelce ıslanmasını sağlayın. Yarım saat kadar bekledikten sonra temiz su ile yıkayın. Havalı bir yerde kurumasını sağlayın.

Sprey şişesi: Başka bir seçenek, bir sprey şişesini ılık su ve sirke ile doldurun. Ceketin içini dışa doğru çıkarın ve ceketin içine sirke karışımını püskürtün. Bir gece temiz havada bekletin. Ertesi gün olunca ter kokusunun yok olduğunu göreceksiniz.

Dondurucu: Bir başka öneri de ceketinizi derin dondurucuya koyun. Ter kokularının gittiğini göreceksiniz.

Lütfen bu yazımızı sizlerde arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Kolay gelsin.