Temizlik Konusunda %100 Denenmiş 11 İpucu!

Arkadaşlarımızı eve davet edip güzel bir akşam geçirmek muazzam bir düşüncedir. Ama ertesi sabah detaylı bir ev temizliği bizi beklemektedir. Farklı yüzeyleri temizlerken farklı ürünler kullanırız ve bir sürü değişik kimyasala maruz kalırız.

Gerçi böyle olmak zorunda olmadığını söylemek istiyoruz. Okuyacağınız içeriğimizde tamamen doğal malzemeler ile tüm yüzeyleri temizleyebileceğiniz bir ürünü tanıtıyoruz ve de bu temizleyiciyi kendiniz yapacaksınız. Yalnızca evinizdeki malzemeleri kullanarak tüm yüzeyleri kolayca temizlemenizi sağlayacak bu ürün hayatınızı bayağı kolaylaştıracak!

Malzemeler

  • 4 portakal kabuğu
  • 1 cam şişe beyaz sirke
  • Farklı bir koku istiyorsanız, bitki yağı kullanabilirsiniz. Örneğin, limon yağı
  • 1 büyük kavanoz
  • Tülbent veya çok ince bir süzgeç
  • Bir sprey şişesi

Hazırlanışı

Portakal kabuklarını cam kavanoza sırakın ve üzerini geçecek kadar sirke ekleyin. 3 hafta süre ile bekletin ve sirkenin portakal kabuklarından ihtiyacı olan tüm gerekli maddeleri almasına zaman tanıyın.

Güneş almayan ve oda sıcaklığında olan bir yerde bekletmeniz yeterlidir. 3. Hafta sonunda tülbent yardımıyla karışımı süzün ve sprey şişeye aktarın. Üzerine yarı yarıya olacak şekilde su aktarın. Leke ne kadar çoksa o kadar çok kullanmanız gerekiyor. Bu nedenle birazını ayırıp seyreltmeden kullanmayı tercih edebilirsiniz. En sonda içine seçtiğiniz bir bitki yağını koyun ve yüzey temizleyiciniz hazır!

Raflardan toz alırken, ocağınızı yağ ve diğer yemek artıklarından temizlerken, banyonuzu yıkarken, yerleri silerken ve daha birçok. Tüm yüzeyler için bu karışımı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. İnanılmaz sonuçlar alacağınıza adımız gibi eminiz.

Birde tam temizlik havasındasınız, eldivenlerini takmışsınız ve o anda temizlikte kullanmak için temizleyicinin olmadığını fark ettiniz. Üzülmenize gerek yok!

Siz kıymetli organik zamanı okurlarımıza evinizi temiz tutmanızda fayda sağlayacak inanılmaz derecede yararlı ipuçları bulduk. Şimdi en zor ve zaman harcayan temizlik problemlerini kısa bir zaman içinde çözebileceksiniz. Bunlar gayet işe yararlı ve ekonomik ipuçları.

Yanmış Tencere Ve Tepsi

Kabartma tozu ve peroksit, yanmış tencereleri, tavaları ve tepsileri neredeyse eski haline getirir. Böylece, ufak bir çaba ile en güzel sonucu elde edebilirsiniz.

Pencere Pervazı

Kenarlara biraz kabartma tozu bırakın ve yavaşça üzerine sirke dökün. Kabarcıklı reaksiyonun dinmesini bekleyin ve ardından kiri temizleyin.

Küvet

Sirke ve deterjan tozunu eşit şekilde karıştırın ve sıkıntılı yerlere uygulayın. Karışımı 10 dakika bekletin ve kirli alanları bir fırça yardımıyla ovalayın.

Çamaşır Makinesi

Çamaşır makinelerimiz evlerde en fazla kullanılan aletlerden biri ve bu yüzden makinemiz kirlenip kokabilir. Kokudan kurtulmak için, makinenize herhangi bir çamaşır koymadan en sıcak devirde çalıştırın. Yıkama davuluna biraz kabartma tozu ve sirke koyun. Sonuç mükemmel olacaktır!

Fayans Aralıkları

Çamaşır suyu ve bir kıl fırçası kullanarak, fayanslarınızı eskisi gibi parlak ve beyaz hale getirebilirsiniz. Zemin ve duvarlarınız profesyonelce temizlenmiş şekilde olacaktır.

Tarak

Eski saç tellerini taraktan çıkarmak için, kıllar arasındaki her üçüncü sırayı kesin. Sıcak suya biraz kabartma tozu koyun ve fırçanızı suya bırakın. Birkaç dakika sonra saç fırçanızdan tüm saçları rahatça çıkarabileceksiniz.

Havalandırma Delikleri

Eski bir kozmetik fırçası veya boya fırçası vasıtasıyla, aracınızdaki tüm tozu toplayabilirsiniz. Fırça uçlu bir süpürge makinesi ile bundan daha iyi olmazdı.

Cam Şişe Ve Vazolar

Tuz, sabun ve ılık su, her çeşit cam eşyayı temizleyecek güzel bir çözümdür. Onları solüsyon ile doldurun, çalkalayın ve suyla yıkayın. Gerekirse bu işlemi tekrarlayın.

Araba Koltukları

Temizlemede tasarruf yapmak için, araba koltuklarınızı kendiniz temizleyebilirsiniz. Bu ev yapımı çözümü kullanabilirsiniz. Sabun, kabartma tozu, sirkeyi ve suya karıştırın. Arabanıza püskürtün ve sert bir fırça yardımıyla fırçalayın.

Zeminler

Diş macunu, parke zemindeki kalıcı izler üzerinde mükemmel temizlik yapar. Diş macununu yere sürün ve birkaç dakika bekledikten sonra bir sünger veya mikrofiber bezle sert bir şekilde ovalayın.

Lütfen sizlerde faydalı bulduysanız çevrenizle paylaşmayı ihmal etmeyin. Kolay gelsin. Şimdiden teşekkür ederiz.