Tembeller İçin Kilo Verdiren 10 Yöntem

Kilolu görünmeyi kim ister ki. Kilo vermek istiyorsunuz ancak bunun için vaktiniz yok mu?  Spor ve egzersiz yapmak için vakit bulamıyorsanız ve diyet etmekte istemiyorsanız size söyleyeceğimiz 10 adet farklı yöntemlerimiz var. Çok fazla zaman harcamadan bu yöntemlerle zayıflayabilirsiniz!

Fazla kilolarınızdan kurtulmak ve daha fit bir görünüm kazanmak için buyurun aşağıdaki yöntemlerimizi okumaya davet ediyoruz.  İşte o öneriler;

Diyet Yapmadan Nasıl Zayıflanır?

Diyet yapmadan zayıflamak için metabolizmanızın sorunsuz ve hızlı çalışmasını sağlamalısınız. Bunun için ise.

1- Su İçmeyi Unutmayın

Su hayattır, yaşamımızın vazgeçilmez kaynağıdır. Yaşamımızı sürdürmek için olmazsa olmaz olan su, aynı zamanda zayıflamak için de büyük bir etken. Doğru zamanda içilen su metabolizmayı hızlandırır ve daha hızlı kilo vermemize yardımcı olur.
Bunun için her yemekten 30 dakika önce 1-2 bardak ılık su içmelisiniz. Bu sayede tokluk hissi artarak daha az yemek yiyerek daha çabuk doyacaksınız.

2- Yemeklerden Keyif Alın

Yemeklerden keyif nasıl alınır? Yani fastfood, hazır yiyecekler tüketmeyin. Yemeğe önem vererek tadını çıkarın ve onu kendiniz için yediğinizi unutmayın. Mümkün olduğunca yavaş ve çiğneyerek tüketin. Lokmalarınızı küçük küçük yaptıktan sonra yutunuz.

3- Daha Küçük Tabak Ve Çatallar Kullanın

avakado salatası

Kullandığımız tabaklar büyük, içindeki yemekler ister istemez gözümüze az gözükecek ve daha fazla yamak koyma ve yemek isteyecektir. Beynimizi buna alıştırmak için tabaklarımız küçük olursa beynimizde buna çabucak uyum sağlayacak ve daha az yemek yiyeceğiz. Bu yanılmaların önüne geçmek için yeteri kadar yemeği daha küçük bir tabağa koyarak daha küçük çatal ya da kaşıkla yemelisiniz. Böylece lokmalar daha küçük olacaktır ve daha fazla çiğneyerek tüketmeniz mümkündür.
Tabağınıza yemeği yiyebileceğiniz kadar alın. Aman tabağımda yemek kalmasın, hepsini bitirim diye düşüncelere kapılmayın.

4- Uyuyarak Zayıflayın

Sağlıklı yaşam için ve sağlıklı zayıflamak için de uyku düzeni çok büyük bir öneme sahip. Daha az uyuduğumuz zaman vücuttaki kalori yakımı da az olmaktadır. Daha çok uyuduğumuz zaman daha fazla kalori yakımını sağlamaktadır. Uyurken her saatte 50 ile 100 kalori arası yakarsınız. Ayrıca vücut metabolik ve hormonal işlemleri uyku sırasında yapmaktadır.

5- Soğukta Uyuyun

Uyurken nerede, nasıl uyuduğumuzda çok önemlidir. Uyurken zayıflamak için odamızın sıcaklığı vücuttaki kalori yakımını belirlemektedir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; uyurken pencereyi açmak ya da ısı kaynağınızın derecesini kısmak kalori yakımına katkı sağlıyor. Uyurken zayıflamak için oda sıcaklığınızın 19 derecede veya daha düşük değerde olması gerekir.

6- Yasak Yok, Yeteri Kadar Yemek Var!

Kilo vermek için diyet yaparken çoğu zaman kendimizi kısarız. Bazı yiyecekler kesinlikle yasaktır. Size herhangi bir yasak koymuyoruz. Onlardan tamamen vazgeçmenize gerek yok ama sayılarını azaltmak ve daha erken saatlerde tüketerek alınan kaloriyi yakmanız gerekli. Eğer canınız çikolata istediyse onu sabah saatlerinde yemelisiniz ve bu enerjiyi vücuttan atmak için hareketli olmanız lazım.

7- Doğal Yağ Yakıcılar

Yemeklerinize doğal yağ yakıcı besinler ekleyerek zayıflama sürecini hızlandırabilirsiniz. Yağ yakımını hızlandıran bazı yiyecekler ise; somon, yumurta, acı biber, greyfurt, zeytinyağı ve yeşil çay. Ayrıca nane ve diğer narenciyeler de sizi tok tutarak yağ yakımını hızlandırır.

8- Gülmek Zayıflatır Mı?

Evet, doğru okudunuz gülmek biz insanları zayıflatır mı? Sorunun cevabını hemen verelim. Evet, gülmek bizi zayıflatır. Gülmek, dünyanın en keyifli şeylerinden biri. Araştırmalara göre sevdiklerinizle birlikteyken gülmek, enerji harcamanızı yüzde 20 artırıyor. Aynı zamanda karın kaslarının da çalışmasıyla faydaları daha da artıyor.

9- Dişlerinizi Fırçalayın

Dişleri fırçalamak ağız ve diş sağlığı açısından çok önemlidir. Peki, zayıflamak için neden diş fırçalamalıyız?

Yemeklerden sonra dişinizi fırçalayarak ağzınızdaki artıklardan kurtulur, daha temiz bir nefes ve ağza sahip olursunuz. Ağzınızda mentol tadı varken yiyip içtiklerinizden tat alamayacağınız için bir şey tüketmek istemeyeceksiniz. En azından bu sürede almadığınız kalori sayesinde zayıflamanıza katkı sağlarsınız.

10– Sıcak Kompres Zayıflatır Mı?

Oturduğunuz yerden yağ yakmanızı sağlayan bir yöntem olan sıcak kompres sizi terleterek vücuttaki fazla sıvıdan kurtulmanızı sağlar. Bölgesel yağları eritmek için bir havluyu sıcak su ile ıslatıp istediğiniz bölgeye yerleştirin. Sıcaklığını sürekli korumak için saç kurutma makinesinden ya da sıcak su torbalarından faydalanın.

Sağlıklı ve zayıf günler dileriz. Esen kalınız.