Tek 1 Malzemeyle Bütün Siğillerden Kurtulun

Yaşlanmaya doğru ilerlediğimizde vücudumuz da kendine ait farklı savunma mekanizmaları geliştirir. Açık yaralardan giren virüslerin oluşturduğu can yakmayan tümsek yapılara siğil adı verilir. İyi huyludur ve birkaç milimetreden bir santime kadar büyüyebilirler. Cildinizle aynı renkte oldukları için estetik harici bir sıkıntı oluşturmaz. Birde görünür yerde değilse farkında bile olmayabilirsiniz ama herkesin vücudunda en az bir tane olabilir.

Bazen siğiller problem oluşturabilir. Çok yaygın görülmese de iltihap kapabilir veya kanayabilir. Bu yazımızda size tek bir malzeme kullanarak siğillerinizden nasıl kurtulacağınızı anlatacağız. İhtiyacınız olan tek malzeme elma sirkesi. Bu yazıdaki yöntemi uyguladıktan sonra siz de evinizde bulunan tek bir malzemeyle siğillerden kurtulacak ve istediğiniz görünümü yeniden elde edeceksiniz .

Siğilin etrafındaki alanı su ve sabunla iyice temizledikten sonra siğili 15 dakika kadar suda bekletin veya ıslak bir pamuğu 15 dakika süre ile siğilin üzerinde tutun.

Sonrasında bir parça pamuğa elma sirkesi emdirerek siğilin üzerine koyun ve bir bant yardımıyla sabitleyin. Sirke kuruduktan sonra çıkartın ve birkaç gün boyunca tekrar edin. Zamanla siğil renk kaybedecek ve inşallah düşecektir. Dikkat etmeniz gereken şey, elma sirkesini gözlerinizden uzak tutmaktır. Sirkenin direk gözünüze temas etmemesine dikkat edin.