Tamamen Doğal Ürünlerle Bel Fıtığından Kurtulun

Çalıştığımız iş ve günlük yaşantımız, vücudumuzu zorluyor ve eninde sonunda vücudumuz taşıyamayacağı bir yükün altına girerek inciniyor ve sonuçları oldukça ağır olabiliyor. Bu sorunların başını çeken rahatsızlıklardan biride bel fıtığı diyebiliriz.

Tedavi yöntemi genellikle ameliyat olan bel fıtığından rahatsızlık duyan hastalar genellikle uzun yıllar hastane sırası bekliyor ve sonrasında fizik tedavi yöntemleri ile eski sağlıklarına kavuşmaya çalışıyor fakat bunun çok da kolay olmadığını söylemek zorundayız.

Bel fıtığından korunmanın yollarından biraz bahsedecek olursak; ilk olarak söylememiz gereken herhangi bir yük kaldırırken belinizi bükerek değil, dizlerinizi bükerek ve ayaklarınızdan destek alarak kaldırmanızı tavsiye ediyoruz.

Aksi halde durum olursa tüm yükü belinize bindirerek sağlıksız bir iş yapmış olursunuz. Bu yazımızda size vereceğimiz tamamen doğal olan tarif sayesinde bel fıtığından tamamen kurtulabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz türden olan kırkkilit otu ve ardıç yağı diyebiliriz.

Tarifin Hazırlanışı Şu Şekilde

Kırkkilit otu yani at kuyruğu bitkisini bir bardak su ile beraber bir kaba boşaltıyoruz ve kaynatıyoruz. Akabinde ateşten alarak soğumasını bekliyoruz ve ardından suyunu süzerek fıtık oluşan bölgeye yavaşça yediriyoruz.

Ertesi gün bir bardak suya bir yemek kaşığı kadar ardıç yağı ekleyerek yine kaynatıyoruz ve bu karışım da soğuduktan sonra tüm omuriliğimize uyguluyoruz. Boyundan bel bölgesine doğru yedirerek sürdüğümüz ardıç yağı omurganızın eski haline dönmesine yardımcı olacaktır.