Suya Ekleyin Ve Sindirim Sisteminizi Temizleyin

Suya Ekleyin Ve Sindirim Sisteminizi Temizleyin

Su; vücudunuzun en güzel şekilde çalışması için gereken en önemli şeyler arasındadır. Sindirim sistemini düzenler, metabolizmayı hızlandırır, toksinlerin atılmasına yardım eder ve yalnızca sıfır kaloridir. Suya bir kaç şey ekleyerek bütün bu yararlı etkileri arttırılabilir. Limon bu tesiri çoğaltmanın en iyi yollarından birisidir. Suya farklı baharatlar, sebzeler ve meyveler katmak, etkisini arttırmakla beraber tadını daha lezzetli hale getirir.

İşte Suyun Sindirim Sistemine ve Vücudun Temizlenmesine Etkisini Arttırmak için 7 Mükemmel Seçenek

Taze Nane Yaprakları

Suya bırakılmış taze nane yaprakları, tükürük bezlerinin çalışmasına ve tükürük üretilmesine katkı sağlar. Nane yaprakları, sindirim enzimleri üretilmesinde yardımıdır. Bu sindirim enzimleri besinlerde bulunan vitaminlerin ve besinlerin emilimini arttırır. Birde nane yapraklarının mide rahatsızlıklarında kullanılabilecek rahatlatıcı etkileri vardır.

Limon

Limon, c vitamini içeriği bakımından zengindir. Bilhassa bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve vücutta bulunun zararlı serbest radikallerden kurtulmak için faydalıdır. Limon ilâveten sindirim sistemini iyileştirici ve sindirim enzimleri üretimini arttırıcı özelliklere de sahiptir. İçtiğiniz suya limon sıkarak veya limon dilimleri ekleyerek limonun etkilerinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Elma Sirkesi

Acayip gelebilir ama elma sirkesinin vücuda birçok olumlu etkisi vardır. Sürahinize 1-2 kaşık organik elma sirkesi koyarak vücudunuzdan toksinlerin atılmasına, sindirim sisteminizin düzenlenmesine ve metabolizmanızın hızlanmasına etki edebilirsiniz. Birde vücudun pH dengesi için de olumlu etkilere sahiptir.

Tarçın

tarçın faydaları

Tarçın, yararları kadar, verdiği lezzet için kullanılmaktadır. İçme suyunuza 1 kaşık tarçın ekleyerek veya bardağınıza bir tutam toz tarçın ekleyerek, kan dolaşımının ve sindirimin iyileşmesine, kan şekerinin düşürülmesine ve metabolizmanın hızlanmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Zencefil

zencefilin faydaları

Zencefil; kramplar, mide bulantısı ve sindirim sistemi sorunları için iyi gelir. İçme suyunuza kök zencefil koyarak tüketebilirsiniz. Zencefil, virüslere ve iltihaplanmaya karşı olumlu etkilere sahiptir ve kan dolaşımının artmasına ve birde kansere karşı faydalıdır. 1 cm kalınlığında kestiğiniz taze zencefil köklerini suya bırakarak kullanabilirsiniz. Suyun besleyici maddeleri barındırması için 1 gece bekleterek kullanabilirsiniz.

Salatalık Dilimleri

Salatalık dilimleri içme suyuna lezzet ve ferahlatıcı özellikler katmak için kullanılabilir. Toksinlerin atılması, sindirim sisteminin iyileştirilmesi için salatalık suyu kullanılabilir. Salatalık ayrıca lifler ve antioksidanlar bakımından zengindir.

Karanfil

Karanfil, geleneksel tıpta değişik hastalıkların tedavisi için kullanılır. İçme suyunuza 4-5 tane karanfil ekleyerek sindirim sisteminizi rahatlatabilir ve midenizi parazitlerden arındırabilirsiniz.

Yeteri kadar su içtiğinizden emin olmak için yanınızda su şişesi taşıyabilirsiniz. Gerekirse şişenin üstüne bir çizgi çizerek saat başı o seviyeye kadar su içmeye çalışabilirsiniz. Bunu alışkanlık haline getirerek vücudunuzun yeterli miktarda sıvıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Lütfen faydalı bulduğunuz içerikleri paylaşmayı ihmal etmeyin. Teşekkür ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.