Sırttaki Kamburu Yok Eden Hareket

Boyunuz uzunsa iş yaparken kambur durursunuz. Bilgisayar başında çalışırken veya mutfakta malzeme doğrarken ya da yemeği karıştırırken… Aileniz ve çevrenizdeki insanlar sürekli size dik dur demekten bıkmasa da siz kendinizi sürekli sırtınızı düzeltirken bulursunuz.

Günümüz insanı genellikle bilgisayar başında çalışıyor veya kısa mesajlarla haberleşiyorlar bu nedenle içine gömüldükçe gömüldüğümüz teknolojik aletler vücudumuzu olumsuz etkiliyor.

Size iyi gelecek egzersizimizin adı ters mekik. Sırt kaslarınız vücudunuzun üst kısmını dik bir biçimde taşımakta omurganıza yardımcı olur ve sırt kaslarınız zayıf olduğunda omurganız bu yükü tek başına taşımakta zorlanır ve dolayısıyla kamburlaşırsınız.

Ters Mekik Egzersizi Nasıl Yapılır?

Yüzüstü yere uzanın, sonra ellerinizi belinize yerleştirin ve üst vücudunuzu yerden yavaşça kaldırın ve indirin. İlk 4-5 tekrardan sonra bel ve sırt kaslarınız yanmaya başlayacak.

İlk defa yapanlar için toplamda 10 tekrar yeterli olacaktır. Tekrar yapmanız gereken miktar bel ve sırt kaslarınızın yanmaya başlamasından sonra en az önceki yaptığınız kadar tekrar etmektir. Bir süre sonra 10 kez yeterli olmayacaktır. En fazla 30 defa olmak kaydıyla zamanla miktarı arttırmanızı tavsiye ediyoruz.

Zamanla duruşunuzun düzeldiğini fark edecek ve çevrenizden de aynı şekilde duyumlar almaya başlayacaksınız.

Dilerseniz hareketin videosunu da izleyebilirsiniz.

Geçmiş olsun!