Sindirim Sorunlarını Ortadan Kaldıran Tuz

Bildiğimiz sofra tuzundan farklı olarak İngiliz tuzu magnezyum bakımından zengindir ve bahçecilik, temizlik hatta cilt bakımı için muhteşem faydalar sağlıyor. Buyurun bu faydaları beraber inceleyelim!

Stresi Azaltır Ve Vücudu Rahatlatır

Magnezyum deriden emilebilir ve hücrelerinizin elektrolit dengesini geri kazandırır. Ayrıca, ağrıları azaltır, morlukları geçirir ve kas kasılmalarını iyileştirir. Banyo suyuna iki bardak İngiliz tuzu dökün ve faydalarına kendiniz şahit olun.

Sindirim Sorunlarını Ortadan Kaldırır

Karın ağrısı sizi uyutmuyorsa, günlerdir kabızlık çekiyorsanız, ingiliz tuzu yardımınıza yetişiyor. Bağırsaktaki su miktarını arttırarak ve kasları rahatlatarak kabızlık problemine yardımcı oluyor. Tek yapmanız gereken bir çay kaşığı ingiliz tuzu ve biraz limon suyunu bir bardak suyla karıştırıp tüketmek.

Saçlarınızı Güçlendirir Ve Yeni Saç Kökleri Oluşturur

Saçlarınızla uğraşmak evden çıkmadan önce çok mu vakit alıyor? Bir türlü şekil veremiyorsunuz ve her buluşmanıza geç kalmaya mı başladınız. Çare ingiliz tuzu! Zengin magnezyum içeriği ile saçlarınızı güçlendirir, hacim kazandırır ve yeni saç kökleri çıkmasına fayda sağlar.

Eğer saçınız boyalıysa, ingiliz tuzu saç boyasının akmasına neden olabilir. Kullanırken kuaförünüze sormayı ihmal etmeyin.

Ölü Deriyi Ortadan Kaldırır Ve Cilt Sorunlarını Tedavi Eder

Cildinizdeki ölü deriyi çıkartmak sert bir şekilde keselemek cilt kızarıklıklarına neden olabiliyor. Çok daha rahat bir yol var. İngiliz tuzunu normal duş jelinizle birlikte banyo lifinize dökerek tüm ölü deriden kese yapmadan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Ayrıca siyah noktalar, yaralar ve sivilceler de geçecektir.

İnsülin Seviyelerini Düzenler

Şeker hastaları idrar söktürücü ilaçlar sebebiyle oldukça yüksek miktarda magnezyum kaybeder. Eğer magnezyum desteği alınmazsa farklı sıkıntılar ortaya çıkacaktır. Haftada birkaç defa banyonuzda ingiliz tuzunu yukarıda tarif ettiğimiz şekilde kullanırsanız, herhangi bir sorun çıkmayacaktır.

Bu Saydığımız Faydaların Yanında İngiliz Tuzunun Diğer Kullanım Alanları Şöyle;

  1. Toprağı derinlemesine besler ve ürünlerinizi daha verimli hale getirir.
  2. Tıkanan çamaşır makinesinin deterjan bölümüne ingiliz tuzu ekleyin ve kısa programda çalıştırın. Tüm tıkanıklık açılacaktır.
  3. Fayans aralarını ovmaktan bilekleriniz çok mu yoruluyor? Kullandığınız temizleyiciye biraz ingiliz tuzu ekleyin ve biraz bekletin. Sonucu seyredin.
  4. Buzdan dolayı arabanızı hareket ettiremiyor musunuz? Biraz ingiliz tuzu serpin ve olacakları izleyin.
  5. Ayakkabı kokusunu gidermek için içlerine akşamdan ingiliz tuzu serpin.