Sıcak Su Torbalarını Bu Şekilde Hiç Kullandınız mı?

Sıcak su ile tedaviler oldukça yaygındır. Sıcak suların şifalı olduğu bilinir. Özellikle bel fıtığınız varsa sıcak su torbasını koyarak rahatlayabilirsiniz. Günümüzde yaygın değil ancak bundan 5-10 yıl ve daha eski zamanlarda sıcak su torbaları oldukça yaygın kullanım ağına sahipti. Bel, boyun fıtıklarına, yatağınızın ısıtılmasına, bebeğinizin daha iyi uyumasına sıcak su torbasının yararı olabilmektedir. Ancak dikkatli olmakta fayda vardır. Sıcak suyun delinme ve dökülme ihtimaline karşı ucuz değil de kalitelisini kullanmalıyız. Sıcak su torbalarının değişik biçimde kullanılma alanlarını siz değerli organik zamanı okurlarımız için bir araya getirdik ve sizlerin beğenisine sunuyoruz.

  1. Bebeğinizin Uykuya Dalmasına Yardımcı Olabilmektedir

Bebekler sıcak bir odada a uyumaktan çok hoşlanırlar. Küçükken bebeğinizle yatıyorsanız, bebeğinizin yanından ayrılıp kalktığınızda bebeğinizin hemen uyandığına şahit olmuşsunuzdur. Bazen dersiniz yanından kalktım hemen uyandım. Çünkü yanından kalktığınızda sizin sıcaklığınız gitmiş bir soğuk hava gelmiştir. Bebeklerde sıcak havayı sevdiğinden dolayı, siz yanınızdan ayrıldığınız an onlarda uyanır. Bunun önüne geçmek için sıcak su torbası kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, biberonu yatağı ısıtmak ve bebeğin sarılması için orada bırakmak için de kullanabilirsiniz.

  1. Çiçeklerinizi Sulayın

Sıcak su torbasını kullandınız ve işiniz bitti. Durun suyu dökmeyin. Oda sıcaklığına gelen soğuyan su ile evinizdeki çiçeklerinizi sulayabilirsiniz. İsraf haramdır. Hem suyunuzu israf etmemiş olursunuz.

  1. Bağırsağınızı Yatıştırın Karın Ağrınızı Geçirin

Zaman zaman karın ağrısı ve bağırsak ağrısı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Zamanla bağırsaklarımız çalışmadığından karnımızda şişkinlikler meydana gelebilir. Kolondaki atıkların neden olduğu bu ağrı bir ısıtma yastığıyla giderilebilir – sadece karın bölgenize koymanız, yatakta yatmanız ve rahatlamanız gerekir.

Isı, kaslardaki ağrıyı hafifletmeye yardımcı olduğundan, karın ve bağırsaklarımızdaki ağrılardan kurtulabilirsiniz.

  1. Kampta Kullanabilirsiniz

Kamp yaptığınız alanlar genelde şehirden uzak ve doğayla iç içedir. Kamp yaptığınız alanlar geceleri daha soğuk olabilir. Yattığınız tulumunuzun içerisine bir adet sıcak su torbası koymanız sizi ısıtacaktır.

  1. Hamilelik Döneminde Karın Ağrısını Hafifletmek

Hamilelik bayanlarımızın en hassas olduğu ve ağrıların en fazla olduğu dönemdir. Hamilelikte sık sık kabızlık sorunu ile karşılaşırız. Sıcak su torbasını karın bölgemizin alt kısmı olan bağırsak bölümüne koymamız bu ağrılarımızın azalmasını sağlayacaktır.

  1. Açık Havada Soğukta Akşamları Rahat Olun

Ilık su şişeleri, akşamları dışarıda takılırken sizi sıcak tutmak için oldukça faydalıdır. Arkadaş ortamıyla ya da ailenizle dışarda vakit geçirdiğinizde ayaklarınızı ya da poponuzu ısıtmak için kulla bilirisiniz.

  1. Boyun Fıtığı Ağrınızı Azaltın

Zamanla yanlış yastık kullanımı, bilgisayar ekranında çokça zaman geçirmek ya da herhangi bir sebepten dolayı boynumuz ağrıyabilir be boyun fıtığına yakalanabiliriz. Bu gibi durumlarda sıcak su torbası kullanmamız ağrılarımızı azaltacaktır. Boynumuz ağrıdığında öncelikle soğuk uygulama yaparak laktik asit oluşumunu azaltarak boyun ağrısını giderir. Kaslar gevşedikten sonra, kan dolaşımını iyileştirmek için sıcak su torbası uygulayabilirsiniz.

  1. Sırt Ağrısını Hafifletir

Sizin de bel fıtığınız varsa beliniz ağrıyorsa sıcak su torbası kullanarak kan dolaşımınızı arttırabilir ve ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

  1. Yatağınızı Isıtın

Bazı kış geceleri yatağınızda ısınamayacağınız noktaya kadar bazen çok soğuk olabilir. Isıtıcının açılması bu duruma yardımcı olabilir, ancak daha ucuz ve daha güvenli bir çözüm var. Uyumadan 10-15 dakika önce yatağınıza sıcak bir su şişesi koyabilir ya da sadece yatağa girebilirsiniz. Her durumda, sizi rahatlık, sıcaklık ve rahatlama ile doldurur.

  1. Hırıltılı Öksürüğü İyileştirin

Kış mevsimi hastalıkların bol olduğu bir mevsimdir. Kendinizi gripten korumanız gerekmektedir.  Nefes alırken ses çıkıyorsa hastalanmış iseniz tek yapman gereken göğsünün üstüne sıcak bir şişe koymak. Onunla bile uyuyabilirsin. Ama tam kalbinin üzerine koymadığından emin ol.

Sağlıcakla, mutlu ve huzurlu bir hayatınız olması dileğiyle. Hayırla kalınız.