Şeker Hastalığı Ve İncir Yaprağı Arasındaki İlişki

İncir Yaprağı Diyabete İyi Gelir Mi?

Ülkemizde ve yurt dışında yapılan araştırmalarda incir yaprağının şeker hastalarının glikoz değerlerini düşürdüğü tespit edilmiştir. İnsülin kullanan şeker hastalarında daha az insülin dozuna ihtiyaç duyduğunu göstermiştir. İnsülin oranı azalınca ilaç kullanmamız azalır ve ilaçların yan etkilerinden kurtuluyoruz. Ayrıca incir yaprağı, tokluk kan şekerini de düşürmektedir.

İncir yaprakları, diyabetin doğal tedavisinde tedavi amaçlı kullanılmaktadır.
İnciri çok severiz ve meyve olarak bol bol kullanmaktayız. Fakat yapraklarını kullanan pek nadir insan bulunmaktadır. İncir yapraklarını diyabet hastası olanlar çayının gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca yaprakları da sağlığımız için çok değerlidir.

Diyabet Ve İncir Yaprakları

İncir yaprakları yüksek miktarda doğal insülin içerir, bu nedenle yaprağını tüketmek, insülin enjekte etme ihtiyacını azaltır. Şeker hastalığı olanlar için mükemmel doğal bir yöntem olabilir.

Şeker Hastaları İçin İncir Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?

Malzemeler:
3 adet incir yaprağı
Yarım litre su

Hazırlanışı:

Üç incir yaprağını yarım litre suda koyun ve 15 dakika kaynatın. İçme suyu olarak kullanın, bir ay içinde sonuçları görmeye başlayacaksınız.

Bu Çay Başka Nerelerde Kullanılır?

– İncir yaprakları vücuttaki trigliseritlerin seviyesini düşürür, bu nedenle düzenli olarak tüketilmesi gerekir; bu da kalp krizi ve obeziteyi önler.
– Ülser karşısında iyi bir çare olarak; incir yapraklarını çiğneyin ve ortaya çıkan suyu yutun.
İncir bolca lif içerir
İncir, en çok lif içeren meyvelerden biridir bu yüzden onu tüketmek sindirim sistemine faydalı olacaktır. Öte yandan, vücudumuzun sindirim sistemini hızlandırdığı için, obez insanların veya kilo vermek isteyenlerin de tüketmesi önerilir. Aynı zamanda kabızlığa karşı mücadele eden doğal bir müshildir.
– İncir yapraklarıyla, bronşit, astım ve diğer solunum yollu hastalıkları için evde hazırlanabilecek iyi bir tedavi olacaktır.
– Lif, önemli miktarda potasyum kaynağı olup, aynı zamanda kan basıncını kontrol altına alabilecek mineral yuvasıdır, bu nedenle bu meyveyi hipertansiyon hastalarının da tüketmesi önerilir.
– İncir ayrıca vücudumuz için iyi bir kalsiyum deposudur ve kemik yoğunluğunu da destekler. Kemikleri güçsüzleştiren idrar yoluyla atılan kalsiyum kaybını önler. Bu özelliğiyle de kemikleri büyük ölçüde etkilenen menopoza girmiş kadınların özellikle tüketeceği önemli bir meyve haline gelir.
Değerli okurlarımız şeker hastası iseniz lütfen şekerinize dikkat ediniz. Yüksek şeker vücudumuza çok zararlıdır. Yüksek şeker bizleri kör edebilir, felç kalabiliriz. Sağlığınız bizim için çok değerlidir. Sağlıklı, mutlu huzurlu bir hayat dileğiyle… Hayırla kalınız.