Şeker Hastaları Ananas Yiyebilir Ama 1 Şartla

Günümüzün hastalığı olan Diyabet yani şeker hastasıysanız, ne kadar dengeli bir beslenme düzenine sahip olmanız gerektiğini bilirsiniz. Ayrıca kan şekerinin seviyesi bir kere düzensiz hale geldiğinde normal seviyelere geri getirmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz.

Meyveler, zengin mineral ve lif içerir, vücudunuza ihtiyacı olan her şeyi sağlar. Meyveler hakkındaki tek sorun içerdiği karbonhidrattır çünkü diyabet hastalarının karbonhidrattan uzak durması gerekir. Çünkü, karbonhidrat kan şekeri seviyelerini aniden yükseltir.

Sağlıklı beslenmek için tam tahıllar, sebzeler, meyveler ve baklagiller her öğüne dengeli dağılmalı ve maksimum fayda ancak bu şekilde sağlanabilir. Yapmamız gereken işlenmiş gıdalardan ve hayvansal yağlı ürünlerden uzak durmak ve yapay tatlandırıcılı ürünleri mümkün olduğunca azaltmaktır.
Taze ananas çok fazla karbon içermiyor ve sodyum ve C vitamini bakımından oldukça zengindir.

ananas suyu

Ananasla Beraber Rahatlıkla Tüketebileceğiniz Ek Gıdalar

Yulaf ezmesi
Baklagiller
Esmer Pirinç
Bulgur
Makarna
Tam tahıllı ekmek
Arpa

ananas suyu nasıl tüketilmeli

Unutmayın! Kurutulmuş ananas ve ananas suyu, meyveye kıyasla daha fazla şeker içerir. Diyabet hastalarının ananas tüketmesinde bir sakınca yoktur. Daha az şekerli olan gıdalarla karıştırarak tükettiğinizde daha çok fayda görürsünüz. Ancak diyabet hastalığının türleri ile gıda etkileşimi yaşanabilmektedir. Bir beslenme uzmanına veya doktorunuza danışmadan size önerilen beslenme düzenini değiştirmemeniz daha iyi olacaktır.