Sarımsakla Varisli Damarlardan Kurtulma

Sürekli oturarak çalışan insanların bacaklarında varisli damarlar oluşur ve ciddi ağrılara da neden olur. Ayrıca tükettiğimiz yiyeceklerinde bu konudaki zararından bahsetmek zorundayız. İşlenmiş gıdalar tüketerek yeterli besini alamadığımız için vücudumuz zarar görmeye başlıyor ve yaşadığımız hayatı düşünürsek yıpranması oldukça normalleşiyor. Sporu ihmal ediyoruz, düzensiz ve sağlıksız besleniyoruz, bunun yanında uzun saatler oturuyor veya ayakta kalıyoruz.

Varisli damarlar aslında sadece genişlemiş damarlardır ve bacaklarda ortaya çıkar ve sebebi damarların çevresinin iltihaplanmasıdır. Bu iltihabı geçirerek damarlarınızı eski sağlıklı haline getirmenin en iyi yolu sarımsak kullanmaktır. Eğer ki yağını çıkartarak kullanırsanız çok daha hızlı faydasını göreceksiniz. Bu yöntem için sizlere bir tarif sunuyoruz. Hadi bakalım!

Malzemeler

  • 5 diş sarımsak
  • 3 portakal
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı

Sarımsağı ince ince doğrayın ve zeytinyağını ve portakalı sıkarak suyunu ekleyin. Kapağını sıkıca kapatarak küçük bir kavanozda bekletin. 12 saat boyunca bekletin ve kullanmadan önce iyice çalkalayın.

Birkaç damla varisli bölgeye damlatın ve yavaşça ovun. Streç filmle çevirerek üzerine sıcak bir bez kaplayın. 1 hafta boyunca her gece tekrarlayın ve varisleriniz kaybolsun.

Tavsiye bizden şifa Allah dan. Geçmiş olsun.