Sandalyeye Oturarak Kilo Verin, Yağlarınızdan Kurtulun

Günümüzde biz insanlar çoğunlukla gün boyu oturarak çalışmaktayız. Bütün gün çalışmayan, hareket etmeyen kaslar, zaman içerisinde köreliyor ve kolay sakatlanıyor.
Organik zamanı olarak Sizler için hazırladığımız bu liste sayesinde otururken kaslarınızı çalıştırabilecek ve sakatlanmaları en aza indireceksiniz.
Ayrıca aşağıda yazdığımız egzersizlerin ne kadar eğlenceli olduğunu görünce emin olun yakın çalışma arkadaşlarınıza da bu egzersizleri söyleyeceksiniz.

İşte İlk Egzersizimiz

Sandalyenin ucuna, sırtınız dik olacak şekilde oturun. Ellerimizi dizlerimizi koyup, vücudunuzu geriye doğru çekin ve çenemizi göğsünüze değdirin. Ardından tam tersi olacak şekilde omuzlarınız ve göğsünüzü ileri doğru iterek ve boynumuzu yukarı kaldırarak esnetmeye çalışın. Bu hareketi 3 yada 5 tekrar yapabilirsiniz.

Vücut Sallandırma

Kollarımızı sandalyenizin yan bölümlerine koyuyoruz ve kollarımızla vücudumuzu yukarı kaldırın ve bu şekilde kendinizi havada tutun ve bacaklarınızı yukarı çekin. Egzersize vücudumuz uyum sağlayınca bacaklarınızı yukarı aşağı hareket ettirerek egzersizin zorluk derecesini arttırabiliriz.

Çelik Bacaklar Ve Çelik Gibi Karın İçin

Sandalyemize oturuyoruz. Bacaklarınızı yerden kaldırın, birkaç saniye bekledikten sonra bacaklarınızı geri yere koyun. Bu işlemi diğer bacağınızla da tekrarlayın, ardından tekrar bacağınızı yerden kaldırın, bu sefer bacağınızı bükmeyin ve düz bir şekilde havada kalsın ve yere indirin, sonra diğer bacağa geçin. Son olarak bacaklarınızı ileri uzatın ve karnınıza doğru çekin, bu işlemi bacaklarımız kollarımız yorulan kadar devam edebiliriz.

Çocukluğunuza Dönün

Bunu için tek ihtiyacımız bir döner sandalye sahip olmak. Döner Sandalyeye oturun, ayaklarınızı ileri uzatın ve ellerinizle önünüzde duran masayı tutun. Bedeninizi bir sağa bir sola çevirerek karın kaslarınızı çalıştırın. Bu hareket hem karın kaslarımızı güçlendirecek hem de karın bölgesindeki yağların erimesini yardımcı olacaktır.

Karın Yağı Düşmanıyla Tanışın

Sandalyemizin uç kısmına doğru oturun ve bacaklarınızı yukarı kaldırın. Bacaklarınızı bir yukarı bir aşağı hareket ettirin. Bu işlemi karın kaslarımızı ağrıyıncaya kadar devam ediniz.

Çek Kürekleri

Sandalyemize oturduktan sonra, elleriniz masamıza koyuyoruz. Kendimizi olabildiğince sandalyede olabildiğince kendimizi geriye doğru itin. Ardından başlangıç pozisyonuna dönecek şekilde kendinizi geri çekin. Bedeninizi, kol seviyeniz ile aynı olmasına dikkat edin. 3 tekrar yeterli olacaktır.

Destek Tekerlerini Çıkartın

Sandalyeye oturuyoruz. Masamızdan tutarak kendinizi bir sağa bir sola çevirdiğiniz maddeyi hatırlıyorsunuz değil mi? Bu sefer ise ellerinizi kullanmadan aynı hareketi tekrarlıyorsunuz. Bacaklarınızı sağa hareket ettiriyorsanız, vücudunuz sola doğru eğilecek.

Makas

Sandalyenize yaslanın ve ellerinizi yan bölüme koyun. Bacaklarınızı ileri doğru uzatın ve sırayla sol bacağınızı sağın ve sağ bacağınızı solun altına koyarak sanki bayanlarının sacını örüyormuşsunuz gibi hareket ettirin. Ardından aynı hareketleri tersine uygulayın.

Esneyerek Gerinme

Sandalyenize yaslanın ve ellerinizi başınızın arkasına koyun. Yapabildiğiniz kadar vücudunuzu belden bükerek geri atın.

Ritminizi Bulun

İlk olarak elleriniz ile sandalyenizin oturağını kavrayarak ayaklarınızı yukarı kaldırın. Bacaklarınızı yana doğru açın ve uzatın ve başlangıç pozisyonuna dönün. Birkaç tekrardan sonra şimdi de ileri uzattığınız bacağınızı dizden hafifçe bükün ve ters elinizle ayağınıza dokunun. Bacağınızda yanma hissettiğinizde işe yaradığını anlayacaksınız. Ardından diğer bacağa geçin ve yorulana kadar tekrarlayın.
Sağlıcakla kalınız.