Sağlıklı Ve Parlak Bir Cilt İçin En İyi Meyve Maskeleri

Yüzünüzün parlamasına yarayan maskeler cildinizin doğal parlaklığını geri kazanmanıza yardımcı olacaktır. Cildinizin her daim sağlıklı olması için düzenli bakıma ihtiyacınız olabilir. Evde yüz maskesi yapmak, yüz bakımı için en iyi ve en ucuz yöntemlerinden biridir.

Bu maskeler sadece besler, nemlendirir, temizler, kan dolaşımını iyileştirir, aynı zamanda da cilde parlaklığını ve gücünü kazandırır. Bu maskeler donuk, soluk ve yorgun ciltler için en güzel tedavi yöntemidir. Sadece birkaç doğal malzemeyi karıştırarak inanılmaz bir etki elde edebilirsiniz. Cildin ışıltısı için kullanılan ev yapımı yüz maskeleri, yalnızca doğal içeriklerin kullanıldığı yorgun ve mat ciltlerin tedavisi için geçerlidir. Muz, bal, avokado, yoğurt, limon suyu, portakal, kivi ve daha birçok yiyecek maskeleriniz için ideal olacaktır.

Bu besinler bileşimlerinde cildin ten rengini ve kalitesini iyileştirmeye yardımcı olacak bileşenler içerir. Bununla birlikte, bu yöntemler hemen sonuç veremez, bu yüzden düzenli olarak en az birkaç hafta boyunca kullanılması önerilir. Bu yazıda cildinize enerji ve ışıltı veren tarifler göstereceğiz:

1.Papaya ve Bal Yüz Maskesi

İhtiyacınız olan şeyler papaya ve bal. Bu iki malzemeyi karıştırın ve maskeniz hazır. Balın tedavi edici ve antibakteriyel etkisi; papayanın serbest radikallerle fevkalade bir şekilde ilgilenmesi ve yaşlandıkça güçlenen pigmentasyonun azalmasına katkıda bulunan etkisi ile inanılmaz bir maske! Papaya meyvesinin eti cildi yumuşatır ve parlatır.

2.Kivi ve Avokado Yüz Maskesi

Avokado, kivi ve bal. Tüm malzemeleri karıştırın ve cildinize sürün. Avokado etkili bir doğal nemlendiricidir. Kivi cildi sıkılaştırır, yağ ve ter bezlerinin çalışmasını kontrol eder, epidermisin gözeneklerini daraltır ve kapatır.

3.Muz Maskesi

Muz, bal ve limon suyu. Hepsini karıştırın ve cildinize 30 dakika boyunca uygulayın. Maske tüm cilt tipleri için uygundur ve yalnızca bir uygulamadan sonra cildiniz sağlıklı bir şekilde parlar. Bu maske yüzünüzü iyi bir şekilde nemlendirir, besler ve cildinizin sağlık ve temizlik içinde parlamasını sağlar.

4.Domates Yüz Maskesi

Domates, yulaf ezmesi ve yoğurt. Domatesleri ve yulaf ezmesini karıştırıp ardından yoğurt ekleyin. Tüm malzemeleri ekledikten sonra iyice karıştırın. Yoğurt vitaminler, antioksidanlar ile doludur ve cildi nemlendirir ve güzel bir parlaklık verir. Domates maskesi sadece parlaklık kazandırmakla kalmaz, birde gözenekleri derinlemesine temizleyerek yüzünüzü siyah lekelerden arındırır.

5.Portakal Kabuğu Yüz Maskesi

Portakal, yoğurt ve bal. Portakal kabuklarını kurutun ve toz haline getirin. Daha sonra yoğurt ve bal ekleyin. Maskeyi cildinize yaklaşık 30 dakika uygulayın. Yapılan karışım parlaklık verir, derinlemesine temizler, gençleştirir, cildi yumuşatır.

6.Salatalık ve Süt Maskesi

Salatalık, süt, bal ve kahverengi şeker. Tüm malzemeleri karıştırın ve karışımı yüzünüze 20 dakika boyunca uygulayın. Cilt çok kuruysa, biraz gliserin ilave etmeniz tavsiye edilir. Maske sıvı bir kıvama gelecektir, bu sebeple elde edilen karışımda önceden nemlendirilmesi gereken pamuk topları yardımıyla uygulanabilir.

Maskeyi boyun, yüz ve göz bölgesine uygulayabilirsiniz. 15 dakika içerisinde yıkamak gerekir. Kalıcı bir sonuç elde etmek için bu maskeyi en az 7 gün süre ile düzenli olarak uygulayın. Bu maske cildin rengini düzleştirir, beyazlatır ve cildin güzel bir parlaklıkla parlamasını sağlar. Birde derinlemesine nemlendirir, tahrişi giderir ve sağlıklı bir parlaklık sağlar.

7.Çilek ve Çikolata Maskesi

Çilek, kakao tozu ve bal. Çilekleri, balı ve kakao tozunu karıştırın. Maskeyi yaklaşık 15 dakika yüzünüzde bekletin. Bu maske cilde parlaklık verir, şişliği azaltır ve gözaltındaki koyu renkli halkaları yok eder. Yüksek salisilik asit içeriği ölü hücreleri temizler, cildi yumuşak ve pürüzsüz hale getirir.

8.Üzüm ve Elma Maskesi

Elma ve üzüm. Bu iki malzemeyi karıştırın ve karışımı yaklaşık 30 dakika yüzünüzde bekletin. Maske fevkalade bir şekilde yüzünüzü nemlendirecek, cilde güzel bir parlaklık verecek, gençleştirici bir etki oluşturacaktır.

9.Nemlendirici Mango Yüz Maskesi

Mango ve temizleyici kil. Mango ve temizleyici kili iyice karıştırın. Maskeyi ortalama 20 dakika yüzünüzde bekletin. Maske inanılmaz bir parlaklık verir, temizler, gençleştirir, cildi yumuşatır.