Sadece Patatesle Beyaz Saçlardan Kurtulun

Basit olan bu kür yöntemi ile saç boyalarına gereksiz şekilde para harcamaktan kurtulacaksınız.

Beyaz saçlar yaşlandığımız hissini verdiği için kurtulmak için birçok çare ararız. Fakat beyaz saçların bazı durumlarda yaş ile alakası olmayabilir. Genetik ve çevresel etkilerden dolayı saçlarımız genç yaşlarda da beyazlayabilir. Eğer siz de saçlarım beyaz olmasın diyenlerdenseniz eğer Muhtemelen saç boyası ya da kına kullanıp beyazları kapatıyorsunuzdur.

Saçlarınızı kimyasal maddelerle boyamak yerine, size alternatif bir yöntem önereceğiz. Patates kabuğu kürü. Saçma mı? Hayır diyoruz. Çünkü patates kabukları eski zamanlardan beri kumaş ve saç boyaları için kullanılmaktadır. Bu kür modası geçmiş gibi görünse de, kesinlikle denenebilir ve güvenlidir. Saç İçin Patates Kürü, 5-6 tane patatesin kabuğunu soyun. Bu kabukları büyük bir tencereye alın. İki litre tencereye su ekleyin. Kabukları 20-30 dakika kaynatın.

Bu işlem bittikten sonra kabukları süzgeç marifetiyle süzün. Kabukları çöpe atabilirsiniz. Bize bu işlemde suyu lazım olacak. Bu suyun tamamen soğumasını sağladıktan sonra eski bir şampuan şişesine doldurabilirsiniz. Artık kürümüz kullanıma hazır. Saçınızı şampuan ve saç kremi ile yıkayın. Çünkü beyaz saçlar her daim kuru ve kırılgan olurlar. Nemlendirmeniz faydalı olacaktır. Saç kremi ile yıkarken, saç kremini 2-3 dakika kadar saçınızda bekletin daha sonra durulayın. Saçınızı saç kremi ile yıkadıktan sonra hazırladığımız kürden saçınıza sürün. Fakat durulamayın.

Havluyla saçınızı kurulayın ve istediğiniz gibi şekil yapın. Haftada 2-3 kere bu işlemi yapmanız kafi olacaktır. Bir süre sonra beyazlarınızın daha az görünür olduğunu fark edeceksiniz. Dua edin ve sabırlı olun, çünkü bu işlem belli süre gerektirebilir.

Geçmiş olsun.