Sadece Kişniş Kullanarak Vücudunuzu Toksinlerden Arındırın

Maalesef günümüzde, yediğimiz ve içtiğimiz hemen hemen tüm gıda maddeleri işlenmiş olarak önümüze geliyor ve bu işlenmiş gıdaları tüketiyoruz. Bu gıdaların içeriğinde bulunan koruyucu ve tatlandırıcılar vücudumuzda birikerek sağlığımızı tehdit etmektedir. Kişniş bitkisi doğal bir temizleyicidir ve vücudunuzu istemeyerek te olsa almış olduğumuz tüm zararlı maddelerden arındırmaktadır.

Özellikle kişniş, ağır metaller karşısında oldukça etkileyicidir. Eğer vücudunuzda ağır metaller birikmeye başlarsa, hem eklem bölgelerimizde hem de bağışıklık sisteminizde ciddi ve geri döndürülmesi oldukça zor sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir.
Organik zamanı olarak size anlatacağımız tarifler sayesinde karaciğer, böbrek, kalın bağırsak, akciğer ve deriniz ağır metaller başta olmak üzere diğer vücudumuza zarar veren maddelerden temizlenecek ve daha sağlıklı bir yaşam süreceksiniz.


Kişnişin faydalarından kısaca bahsedecek olursak; içeriğinde hem antioksidan hem de oleik asitlerin bulunması sebebiyle kalp krizi ve felç riskini azaltmaktadır. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlıyor ve hazımsızlık sorununu gidermektedir. Vücudumuzu toksinlerden arındırır ve sindirimimizi kolaylaştırmaktadır.


İçerdiğinde bulunan B vitaminleri ve faydalı yağlar stresimizi azaltmaktadır. Eğer gün içinde iş ve özel hayatınızda sorunlar yaşıyorsanız, salatalık ve kişniş eklediğiniz suyunuzu yanınızdan eksik etmeyin.
Eğer sizi rahatlatacak bir banyo arıyor fakat aradığınızı bulamıyorsanız işte tam size göre bir önerimiz mevcut. 1 bardak İngiliz tuzu, Yarım bardak elma sirkesi ve 10 damla kişniş yağını banyo suyunuza ekleyin ve bütün stresinizi banyoda bırakıp huzurlu bir uyku çekin.


Son olarak eğer vücudunuzdaki toksinlerden arınmak için bir ayak banyosu tarifimiz var.
Aynı banyo suyunuzda kullandığımız malzemeleri kullanacağız ancak miktarlarını biraz azaltıyor olacağız.
Yarım bardak İngiliz tuzu
1 yemek kaşığı elma sirkesi
5 – 7 damla kişniş yağı
Bu malzemeleri normal sıcaklıktaki suyumuza ekliyoruz ve 20 dakika kadar ayaklarınıza masaj yapın. Vücudunuzdaki tüm toksinlerden eser kalmayacaktır.