Sadece Bir Malzemeyle 10 Yaş Daha Genç Görünün!

Kırışıklıklar genellikle cildin kuruması sonucu oluşmaktadır. Dermatolojistler cildinizi nemli tutmak için düzenli olarak zaman zaman nemlendirici kullanmanızı önermektedir.

Bundan dolayı pahalı nemlendiriciler yerine, vazelin kullanabilirsiniz. Vazelin cildinizin derinlerine nüfus eder, cildinizi yumuşak ve pürüzsüz tutar. Böylece tüm kırışıklıkları da önler!

Vazelin Kırışıklıklar İçin İyi Midir?

Vazelin özellikle çatlak dudaklar için nemlendirici olarak kullanılır. Yüzümüzdeki ve göz çevremizin etrafındaki kırışıklıklara iyi gelir. Vazelin cildinizi nemlendirir ve bu sayede kırışıklıklara karşı faydası çok iyidir. Cildimizin üzerinde kalın bir tabaka oluşturur ve nemi içeride hapsederek kırışıklıkları giderir, cildimizi nemlendirir ve cildimize elastikiyet kazandırır. Oluşturduğu bu tabakanın yaşlanmaya zıt özellikleri vardır ve kırışıklıkların daha da ilerlemesini önler. Sadece yüzünüze bile vazelin uygularsanız, kırışıklıklardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Vazelin Kırışıklıkları Kesin Yok Eder mi?

Vazelin kırışıklıklar ile birden farklı yöntemli mücadele etmektedir. Cildinizi sıkılaştırıp, kırışıklıklardan kurtulmak için vazelin uygulayabilirsiniz. Bu cildinize iyi gelecektir çünkü cildiniz hemen kurumayacak ve rengini kaybetmeyecektir. Vazelin Kırışıklıkları Engeller mi? : Yaşlanmak, kırışıklıkların temel sebebidir. Yüzünüzdeki erken yaşlanma belirtilerinden kurtulmak için vazelin uygulayabilirsiniz. Vazelin, nemli cilde uygulandığında nemi içeride hapseder, yüzünüzdeki ve göz çevrenizdeki kırışıkların daha az görünmesini sağlar. Vazelin kırışıklıkları aslında tam olarak önlemez. Cildiniz nemli olduğunda sizi olduğunuzdan genç gösterir ve kırışıklıklar daha az fark edilir fakat kırışıklıkların oluşumunu tamamen durdurmaz.

Yüz Egzersizleri

Göz Çevresindeki Kırışıklıklar için Vazelin: Gözlerinizin etrafına vazelin sürmek o bölgeyi sıkılaştıracak ve ileride kırışıklıkların oluşumunu geciktirecektir. İlk önce o bölgeyi temizlemeli ve akabinde vazelin sürülmelidir. Yatmadan önce tatbik etmeniz önerilmektedir. Kırışıklıklardan Kurtulmak Güvenli midir? Eğer dikkatli olunursa vazelini göz çevresine uygulamak gayet güvenlidir. Aynı zamanda bütün bedeninizde de kullanabilirsiniz. Fakat dikkatli olmalısınız. İçindeki malzemelerden ötürü ciddi sorunlara neden olabileceğinden gözlerinizin içine temas etmemesine özen gösterin.