Sadece 2 Dakikada Bembeyaz Dişlere Sahip Olabilirsiniz

Dişlerimizin sarı renkte olması hem kendimiz hem toplumumuz tarafından kötü karşılanmaktadır. Kim ister ki bembeyaz dişlerin yerine, sarı renkli dişleri… Cevabınızı duyar gibi oluyorum. Bazen çok para verip kozmetik beyazlatıcılar alsanız da sonuç değişmiyor ve bu durum da ister istemez oldukça can sıkıcı oluyor.

Bundan ötürü tamamen doğal malzemelerden oluşan bir tedavi yöntemi hazırladık ve bu yöntem sayesinde kısa süre içerisinde dişleriniz doğal beyazlığına kavuşacak ve tertemiz olacaktır.

Gün içinde tükettiğimiz özellikle şekerli ve gazlı içecekler ve özellikle de çay ve kahve dişlerde lekelenmeye sebep olur ve normal fırçalamayla çıkmaları zordur. Bu içeriğimizde size sunacağımız 2 doğal harika tedavi yöntemi sayesinde dişleriniz bembeyaz olacaktır.

İlk Yöntem

 İlk yöntemimiz Hindistan cevizi yağı kullanarak dişlerinizi sadece İKİ  dakikada beyazlatabilirsiniz. Sadece iki malzeme yeterli. 8 çay kaşığı karbonat tozu ve 8 çay kaşığı Hindistan cevizi yağını iyice karıştırın ve macun kıvamına getirin. Bu  macun ile dişlerinizi iki dakika boyunca fırçalayın ve bembeyaz dişlere sahip olun. Eğer arzu ederseniz devamlı kullanabilirsiniz.

Limon Suyu Ve Karbonat Macunu

Karbonat tozu diş yüzeyini hafifçe aşındırarak plak tabakalarının sökülmesini sağlar. Limon suyu ise  asidik etkisi sayesinde aynı karbonat tozu gibi plakları yumuşatır. Yani bu iki doğal ürün harika birer diş beyazlatıcı işlevi görüyor.

Her şeyin fazlası zararlı olabileceğinden dolayı  eğer gereğinden fazla kullanırsanız diş minenizi aşındırır ve farklı sorunlara neden olabilmektedir.

O sebeple Hazırlamış olduğumuz bu karışımı ağzınızda 1 dakikadan fazla bu karışımı tutmamaya özen gösterin. Birkaç çay kaşığı karbonat tozunun üzerine limon sıkarak karıştırmaya başlayın ve macun kıvamı elde ettiğinizde artık kullanmaya başlayabiliriz.

Elde ettiğiniz macunla dediğimiz gibi 1 dakikayı aşmayarak dişlerinize hafifçe sürüyoruz. Emin olun ki, bütün plak tabakasından kurtulacaksınız. 10 günde bir uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Çilek ve Karbonat Tozu

C vitamini bakımından zengin olan tüm meyveler diş beyazlatma işleminde kullanılabilir. Bu yöntemimiz için biz çilek tercih ettik. Sizde eğer isterseniz c vitamini bakımından başka meyvede kullanabilirsiniz.

Birkaç adet çilek, bir tutam deniz tuzu ve yarım çay kaşığı karbonat tozu kullanarak bir macun hazırlıyoruz ve dişlerimizde 5 dakika bekletiyoruz. Ardından güzelce duruluyoruz. Sağlıcakla kalınız.