Sadece 1 Kaşığı İle Kabızlığa Son

Kabızlık, şişkinlik ve gaz probleminiz varsa bu şifalı karışımı kesinlikle deneyin. Bağırsağınız tam olarak boşaltılmadığında, güzel beslenmenize rağmen emilim gerçekleşmediği için ihtiyacınız olan temel besin maddelerinde vücudunuzda eksiklik olacaktır. Neden böyle oluyor acaba diyorsunuz. Bağırsaklar genellikle atık maddeyi ve toksik maddeleri biriktirir ve sonra vücuttan atar.

Bağırsaklar normalde iyi çalışır. Fakat, sindirim bozulursa atık maddeler bağırsaklarda kalır ve birçok sağlık sorununa yol açar. Birde, sindirim sistemindeki kasların yanlış işleyişi bağırsağın boşaltılamamasının bir sebebi olabilir. Bu da kabızlığa yol açar. Ama endişelenmenize artık gerek yok, çünkü alternatif yollarla bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Aslında, yılda iki kez bağırsak temizliği yapılması gereklidir.

Vücudunuzdaki atıkların ve toksinlerin oluşmasını önlemek ve farklı rahatsızlıkların önüne geçmek için bunu yapmanız gerekir. Bağırsakları boşaltma işlemini evde yapabileceğiniz basit bir karışımla yapabilirsiniz.

Malzemeler:

  • 150 Gram hurma
  • 150 Gram kuru erik
  • 1 Litre su

Hazırlanışı:

İlk önce suyu bir tencereye döküp kaynatmanız lazım. Akabinde, diğer malzemeleri ekleyin ve ortalama 15 dakika kadar kaynatın.

15 dakika kadar sonra soğuması için bir kenara bırakın. Bu karışımı nasıl tüketeceksiniz. Her sabah 1 çorba kaşığı karışımdan içebilirsiniz. Bu, sindiriminizi hızlandırmanıza, zehirli atıkların vücudunuzdan atılmasına, sağlığınızı iyileştirmenize ve kabızlığı önlemenize yardımcı olacaktır.

 

Tavsiye bizden şifa Allah dan.