Saçtaki Egzamayı Geçiren Mucize!

Gerçek ismi neem ağacı olan tespih ağacı, tespihlerin yapılışında kullanılmaktadır. Bunun yanında tespih ağacının yağından üretilen esans yağıda güzellik alanında kullanılmaya başlanmıştır. Çeşitli kozmetik ürünlerin içerisine katılan bu yağın aynı zamanda saça olan mükemmel tesirleri de bulunuyor. Saç derisini besleyen tespih ağacı saçta oluşan egzama, bitlenme, pul pul dökülme gibi rahatsızlıkların önlenmesini sağlıyor.

Tespih Ağacının Faydaları?

Çeşitli Güzellik Ürünlerinde Kullanılmaktadır

Tespih ağacı Hindistan ve Avrupa’nın sıcak bölgelerinde yetişmektedir. Uzmanlar, tespih ağacının insan sağlığı için çok yararlı olduğunu ortaya çıkardı. Birçok hastalığın devası olarak kullanılan tespih ağacı dünya çapında halk ilaçları olarak geniş bir kullanım sahasına sahiptir. Her ne kadar sert kokusu varsa da, yağ asitleri ve diğer besin maddelerinde oldukça iyidir. Çeşitli güzellik ürünlerinde de kullanılan tespih ağacı, cilt kremleri, vücut losyonları, saç ürünleri gibi kozmetik ürünlerinde de kullanım sahası vardır.

Saç Derisini Beslemektedir

Yapılan araştırmalara göre tespih ağacı birde saç derisini besleyen yağ asidi içermektedir. Böylece saçlar nemlenerek, parlak ve canlı bir şekil alır.

Saçta Oluşan Egzamaya İyi Geliyor

Kuru, yetersiz beslenmiş veya kaba tüyleri pürüzsüz, yumuşak bir dokuya dönüştüren tespih ağacı yağı, egzama veya dermatit, kaşıntılı, kırmızı, pullu dökülme gibi saç derisinde oluşan rahatsızlıkları Allah ın izniyle tedavi ediyor.

Bitlerin Hızlıca Ölmesini Sağlamaktadır

Tespih ağacının bir diğer ismi de neem ağacıdır. Tespih ağacının faydaları arasında saçta oluşan bit ve böceklenmeleri önlemesi de bulunmaktadır. İçerdiği insektisidal bileşeni ile oluşan bitlerin hızlıca yok olmasını sağlar.

Tesbih Ağacı Yağı İle Saç Maskesi

1 çay kaşığı Tespih ağacı yağı, 3 çorba kaşığı avokado yağı ve 4-5 damla lavanta yağı alıp, bütün malzemeleri güzelce karıştırın. Bu karışımı saç derisi ve saçınıza yavaşça uygulayın ve masaj yapın. 1 saat kadar sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.