Saç Düzleştirici Pratik Yöntemler Nelerdir

Saç düzleştirici pratik yöntemler nelerdir: Düz saç trendi hiç bir zaman bitmiyor. Bununla birlikte saç düzleştirici ürünlere de rağbet gittikçe artıyor. Fakat bu ürünlerin içlerindeki kimyasallar zamanla saçınızı sönük ve yağlı yapıyor. Saç sağlığınız için bu ürünlerden vazgeçip alternatif yollara yönelebilirsiniz. Mutfağınızda bulunan birçok ürün ile saçınızı daha yumuşak, daha düz ve daha pürüzsüz yapabilirsiniz. Şimdi ev yapımı yöntemlerle saçınızı düzleştirirken aynı anda güçlendirecek malzemelere bir göz atalım:

Hindistan Cevizi Sütü Ve Limon Suyu Karışımı

Hindistan cevizini ikiye ayırın ve içindeki sütü çıkarın. Hindistan cevizi sütü kalıcı saç düzleştirici özelliklere sahiptir. Eğer limon suyu eklerseniz daha iyi sonuçlar meydana gelecektir. Elde edilen karışımı buzdolabında bir iki saat bekletin. Karışımın üzerinde kremsi, kaymak kıvamında bir tabaka oluşacaktır. Bu tabakayı saçınıza uygulayın ve sıcak bir havluyu başınıza örtün. Ardından en az 1 saat bekleyin ve saçınızı az bir şampuan ile yıkayın ve sonra kurulayın. Saçınızın yumuşaklığını tekrar farkedeceksiniz.

Süt Spreyi

Saç düzleştirmek için süt inanılmaz etkilidir. Sütü bir sprey şişesine dökün ve saçınızın her yerine fışkırtın. Yarım saat bekleyin ve saçınızın sütü emmesine zaman tanıyın. Daha sonra şampuanla saçınızı yıkayın ve yeni saç görünümünüzü hissedin.

Bal ve Süt

Biraz süt alın ve bala ekleyerek macun yapın. Daha iyi sonuçlar elde etmek için, çilek ve muzları ezin ve karışıma koyun. Ardından saçınıza uygulayın. Kuruması zaman alacaktır bu yüzden 1.5-2 saat bekleyin ve akabinde yıkayın.

Yumurtalı Zeytinyağı

Zeytinyağı ve yumurtanın saç bakımının ayrılmaz iki parçası olduğu bir gerçek. Fakat zeytinyağı ve yumurtanın beraber çok daha tesirli olduğunu çoğu insan bilmiyor. İki yumurta kırın ve yeteri kadar zeytinyağı ekleyin ve hemen ardından karıştırın. Karışımı saça uygulayın ve en az 1 saat bekledikten sonra kaliteli bir şampuan ile saçınızı durulayın.

Bütün bu ürünleri kolayca elde edebilirsiniz fakat her şeyde olduğu gibi sabırlı olmanız gerekiyor. Yukarıdaki tedavilerden birini haftada en az 2 kez yapmanız yeterlidir. Birkaç ay içerisinde saçınızda gözle görülür şekilde fark göreceksiniz.