Saç Dökülmesini Pahalı Ürünler Kullanmadan Doğal Yolla Durdurun

Yaşadığımız şehir ortamı, istemesek de vücudumuzun aldığı zararlı maddeler sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor.

Bu durumdan da en çok etkilenen de saçlarımız oluyor.

Hem sağlığımızı korumak hem de huzurlu bir yaşam sürmek için sadece birazcık düzenli beslenmeden geçiyor. Beslenmemize ve uykumuza dikkat ettiğimiz zaman çoğu rahatsızlık kendiliğinden geçiyor.

Bu yazımızda size saçlarınızı nasıl eski haline kavuşturacağınızı anlatacağız. İnanın sandığınız kadar zor değil. Buyurun başlayalım!

Çemen Otu Kullanın

Çemen otu tohumlarını bir gece suda bırakın ve ertesi gün bir macun haline getirerek saçınıza sürün. Daha sonra saçınızı ıslak bir havlu veya bone ile kapayın ki macun kurumasın. 30 dakika sonra durulayın.

Zamanla saçlarınız güçlenecek ve yeni saçlar çıkmaya başlayacaktır.

Aloe Vera Kullanın

Saç derinizin pH dengesini aloe vera kullanarak düzenleyebilirsiniz. Aloe vera özünü saç derinize direk olarak uygulayın ve 45 dakika sonra durulayın. Haftada 3-4 defa uygulamanız sonuç için yeter.

Soğan İle Saçınızı Güçlendirin

Saçınız uzun süredir dökülmeye başladıysa soğan suyu tam ihtiyacınız olan ilacı size sunuyor. Hem saç derinizdeki zararlı bakterileri öldürür hem de saç derinizi besleyerek yeni saç oluşmasına katkı sağlar.

Bir soğanı öğütün ve elde ettiğiniz suyu saçınıza sürün. 30 dakika sonra durulayın.

Sıcak Yağ İle Masaj Yapın

Kantaron Yağı Cilt Beyazlatma

Saçınız yeterince beslenemezse dökülmeye başlar. E vitamini bakımından zengin herhangi bir yağ uygulayabilirsiniz. Hindistan cevizi, badem, hardal, zeytin veya jojoba yağı bunlara örnektir.

Yağı metal bir kapta ısıtın ve saç derinize masaj yaparak yedirin. Yatmadan önce yağı saçınızda bırakırsanız daha etkili sonuç ortaya çıkar.

Ebegümeci Yaprakları Veya Çiçeği Kullanarak Saç Dökülmesini Durdurun

Hem saçınızdaki kepeği yok etmek hem de saç dökülmesini durdurup yeni saç kökleri çıkmasını istiyorsanız ebegümeci çiçeğini ve yapraklarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

En iyi faydayı almak için 12 şer parça çiçek ve yaprağı 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağıyla karıştırın ve ısıtın. Karışımı süzün ve çıkan yağ ile saç derinize ve saçlarınıza masaj yaparak yedirin. O gece bekletin ve sabah iyice durulayın.

Şifa Allah dan geçmiş olsun.