Saç Dökülmesine Karşı Birde Bunu Deneyin

Tekrardan merhabalar organik zamanı okuyucularımız. Bugünkü konumuz malumunuz saç dökülmesi, saç dökülmesini nasıl azaltırız. Bu konuya cevap vermeye çalışacağız. Siz değerli okurlarımız için aspirin ve karbonattan oluşan bir tarif sunacağız. Erkeklerin ve bayanların en fazla önem verdiği organımızdan bir tanesidir saçlarımız. Karbonat ve aspirin maskesi yaparak saç diplerinizde ve saç derisinde bulunan gözeneklerin açılmasını sağlayabilir, bununla birlikte saçınızın daha fazla oksijen almasına yardımcı olabilirsiniz.

Erkekler ve kadınlar olarak saç dökülmesinin önüne geçmek için saçlarınıza haftada 1 defa veya ayda bir defa bakım yapmamız gerekiyor. Bunun için kuaförlere gitmenin gereği yok. Doğal malzemeler kullanarak hazırlayacağınız karışımlar sayesinde saçın canlılık kazanmasını, parlamasını bununla birlikte daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Aspirinli karbonat maskesi kullanarak saç derisinde bulunan gözeneklerin açılmasını, saçın daha fazla oksijen almasını, parlamasını, canlanmasını ve daha az dökülmesini sağlayabilirsiniz.

Malzemelerimiz:

  • Yaklaşık olarak 300 ml sıcak su
  • 25-30 adet Aspirin
  • 1 yemek kaşığı kadar karbonat

Hazırlanışı:

1 bardak sıcak su içine 25-30 adet aspirini ilave ederek erimesini sağlayın. Aspirinler eridikten sonra 1 yemek kaşığı karbonatı suyun içine ilave edin. Ilık olana dek bu karışımı bekletin.

Kullanımı:

Saçlarınızı güzelce yıkayın. Sonra ıslak saçımıza, saç diplerine bu karışımı masaj yaparak uygulayın. Uyguladıktan sonra 10-15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık suyla saçınızı durulayın ve temizleyin.

Aspirinli karbonat maskesini düzenli olarak 1 hafta boyunca kullandığınızda, saç diplerinde, saç derisinde bulunan şampuan, sabun kalıntılarından ve varsa kepeklerden kısa sürede arınmış olacaksınız. Ayrıca saçlarınız daha parlak ve canlı olacak bunun yanı sıra, bu bakım sayesinde saç dökülmeleriniz de günden güne azaltacaktır.

Herhangi bir deri hastalığınız yoksa bu karışımı kullanmanızda problem yok. Eğer deri hastalığınız var ve kullanırken tedirginlik yaşıyorsanız doktorunuzdan yardım isteyebilir, doktorunuz yardımıyla bu karışımı kullanabilirsiniz.

Eğer vücudunuzda herhangi bir hastalık olduğunu düşünüyorsanız, lütfen doktorunuza başvurarak kan testlerini yaptırınız. Kanınızda eksik vitamin nedeniyle de saçlarınız dökülebilir. Sağlığınız bizim için çok önemlidir. Lütfen ihmal etmeyin. Organik zamanı olarak siz değerli okurlarımıza sağlıklı günler dileriz.