Saç Dökülmesi ve Kellik İçin 2 Günde Saç Çıkartan Doğal Çözüm

Günümüzde saç dökülmesi sebebiyle özgüven eksikliği yaşayan kişiler, pahalı saç ürünlerine ve tedavilerine çok sayıda para harcayabiliyor. Fakat hemen karamsarlığa kapılmayın. Çünkü kainat eczanesi, saç dökülmesi için de oldukça etkili çözümler barındırıyor. Bu yazıda saç dökülmesini durdurmanıza yardımcı olacak ve sağlıklı saç büyümesini sağlayacak iyi bir ev yapımı saç maskesini nasıl hazırlayacağınızı sunacağız.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Hem erkekler hem de kadınlar, dış görünümü olumsuz etkilediği için özgüven eksikliğine neden olan saç dökülmesinden dert yakınırlar. Bakalım saç dökülmesi neden olur?

Uzmanlar saç dökülmesinin genellikle stres, gebelik, menopoz, kilo kaybı birçok risk faktörü ve nedeni olduğunu ifade ediyorlar. Vücudumuz tüm stresli durumlara tepki gösterir. Stres hormonal bir dengesizliğe ve bunun sonucunda da aşırı saç dökülmesine sebip olabilir. Fakat saç dökülmesini hızlandıran tiroid bozukluğu, otoimmün, polikistik over sendromu, demir eksikliği, anemi ve kronik hastalıkların tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar da saç dökülmesi riskini arttırabilmektedir.

Saç Dökülmesi İçin Doğal Çözüm

Malzemeler:

Hazırlanışı:

Yapmanız gerekenler gayet kolay.

  • Yalnızca 1 çorba kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçını, sıcak zeytinyağına ilave edin ve güzelce karıştırın.
  • Soğuduktan sonra saç köklerine bu şifalı karışım ile masaj yapın ve 15 dakika bekleyin.

Bu karışımı birkaç gün kullandıktan sonra, saçlarınızın dökülmesi yavaşlayacak ve saç kökleriniz yeniden çıkmaya başlayacaktır.

Bu güzel çözümü kullananlar, sonuçlarını genellikle birkaç gün içinde fark ettiklerini ve bu karışım la kellik ten kurtulduklarını ifade ediyorlar.