Sabahları Sırt Ağrısıyla Uyanmanızın Sebebi ve Çözümü

Yorulan ve zarar gören kaslar genellikle ağrıya sebep olur, eğer yorulma ve zarar görme kemiklerde meydana geldiyse ağrısı daha çekilmez olur. Sabahları sizi uyandıran sırt ağrısı artık sizi şaşırtmıyorsa, bu işte bir şeyler yapma vakti gelmişte geçiyor demektir. Gelin beraber hem bu ağrının sebeplerini, ve de çözüm yollarını öğrenelim.

Yaş ilerledikçe vücudumuzun eskisi gibi performans gösterememesi gayet normaldir. Ancak vücudunuza ne kadar iyi bakarsanız, bu tip ağrılar yaşıtlarınızın yaşadıkları ağrılara kıyasla oldukça hafif geçecektir. Ciddi bir rahatsızlık olmadıkça sırt ağrıları evimizde çeşitli yöntemlerle hafifletilebilir veya tamamen geçirilebilir.

Aklımıza ilk gelen sebep, belki de yanlış pozisyonda uyuyorsunuzdur. Vücudun yükü, küçük bir bölüm kemik veya kas topluluğunun üzerine binince ağrı yapması normaldir. Hatta sinirleri sıkıştırarak ağrıyı kronikleştirebilir. Uyku pozisyonunuzu fazla sert veya yumuşak olmayan bir yatak ve yastık üzerinde, hatta mümkünse sırtüstü yatarak değiştirmeyi deneyin. Cenin pozisyonu da iyi gelecektir.

En Sağlıklı Uyuma Pozisyonları

Ayrıca yattığınız yatağın size uygun olup olmadığına özen göztermelisiniz. Doktorunuzdan nasıl bir yatakta yatmanız konusunda tavsiye alabilirsiniz. Son olarak, sırtınızda disk kayması veya başlangıç aşamasında fıtık olabilir. Aniden bıçak gibi saplanan ağrılara fazla maruz kalmaya başladıysanız mutlaka bir doktora görünün ve sorun artmadan önleminizi alın.