Sabahları Kuru Üzüm Yemek İşte Bu Kadar Faydalı

Karaciğeri arındıran en etkili besinlerden biriside şüphesiz kuru üzümdür. Yapılan araştırmalar çok eski çağlardan itibaren kuru üzüm ve üzüm türlerinin tüketildiğidir. Kuru meyve olarak ta tabir edilen, vitamin, lif ve mineraller bakımından oldukça zengindir.

Güçlü oksidan besinlerinin başında gelen kuru üzümün faydaları saymakla bitmeyecek türden. Üzümleri normal kuruyemiş olarak tüketebileceğimiz gibi bir gece önceden suda bırakıp bu şekilde tüketirseniz, faydası daha da artıyor. Peki, mucizevi kuru üzümü her gün tüketirseniz vücudunuzda neler mi olur? Bakalım neler oluyormuş.
Kuru Üzüm Karaciğer Ve Bağırsaklarımızı Toksinlerden Arındırır.

İçerdiğinde bulunan lif sayesinde, kuru üzüm suda bırakıldıktan sonra tüketilince bağırsak hareketlerini düzenliyor ve sindirim sisteminin çok daha kolayca boşaltılması sağlanıyor. Gün içerisinde her türlü ortamdan vücudumuza aldığımız toksinlerin de bu vesileyse atılması sağlanıyor.
Kendinizi daha Enerjik hissediyorsunuz.

Suda bekletilmiş kuru üzümler, enerji seviyenizi tüketildikten kısa bir süre sonra arttırır ve diğer ürünler gibi hemen kaybolmaz. Örneğin kola, meyve suyu gibi bir anda kan şekerini arttırıp, yine aynı şekilde kan şekerini düşürüp sizi halsiz bırakmaz. Ayrıca içerdiği lif sizi uzun süre tok tutar. Özellikle spor yapıyorsanız, kuru üzümü suda bekletip tüketmek gereksiz kalorilerden kaçınarak tok kalmanızı sağlar.


Kuru üzümün bir diğer faydası ise kötü huylu kolesterolü düşürür ve tansiyonunuzun dengede kalmasını sağlar.
Lif zenginliğinin yanında potasyum ve antioksidan açısından da zengin oluşu kolesterol seviyenizin düşmesine ve tansiyon düzensizliğinizin ortadan kalkmasını sağlar. Ayrıca kalp damar hastalıklarına yakalanma riskiniz oldukça alt seviyelerde olur.


Ayrıca kuru üzüm bağışıklık sistemimizin kuvvetli olmasını sağlar.
Kuru üzüm ve içerdiği tüm tarifler vücudunuzu toksinlerden temizler ve daha sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlamaktadır. Ancak eğer hasta olur isek mutlaka ama mutlaka doktora gitmemiz gerekmektedir.
Tüm sağlık sorunlarınız için ilk tavsiyeyi doktorunuzdan aldıktan sonra bir besin desteği olarak kuru üzüm tüketebilirsiniz ancak tıbbi tedavi yöntemlerini de ihmal etmeyin.