Sabah 5 Diyeti

Vücudumuzun dinlenmesi için uyku, uyumak büyük önem arz eder. Uyku süresince başta beynimiz olmak üzere vücudun birçok organımız çalışmaya devam etmektedir. Bağırsaklar, böbrekler ve midemizin işlevlerine devam ettiği tespit edilmiştir. Bununla birlikte insanların uykularının son saatlerinde daha fazla terlediği ve daha fazla sindirim işlevi yerine getirildiği için bu evrede toksin ve ödem atma hızımız artar. Terleme ve sindirim sistemimizin katkılarıyla vücuttan atmaya hazır olduğumuz faydalı olmayan organizmalar ortalama 5-8 saatleri arası atılır.

Sabah 5 Diyeti Nasıl Yapılır?

Buna göre her gün saat 5’te uyanıp toksin atmamızı sağlayan takviyeler aldığınızda kısa sürede zayıflamış olacaksınız. Bu süreçte gün içinde sık sık su içmeniz önerilir.

Sabahleyin saat 5 te kalkıp içtiğimiz karışımlar 7-8 gün içinde 3-4 kiloya kadar zayıflama sağlayacaktır. Her gün düzenli olarak listemizi takip ederseniz en yüksek faydayı yakalayabilirsiniz.

Birinci Gün
1 çay bardağı suya yarım limonu sıkın. Yarım limonun kabuğunu ince ince doğrayıp suyun içine ekleyin ve sabaha kadar bekletin. Sabah 5’te uyanıp için ve akabinde uyuyun.

İkinci Gün
Yarım su bardağı soğuk suyun içine yarım su bardağı yoğurt suyu ekleyin. Toplam 1 su bardak olan karışımı sabah beşte uyanıp için. Aynı şekilde karışımdan sonra uyuyun.

Üçüncü Gün
Akşam yatmadan önce 1 adet salatalığı karıştırıcı yardımı ile öğütün. Suyunu sıkıp 1 su bardağı ılık suyun içine dökün. Gece boyunca dinlenen karışımı aynı şekilde saat 5 te kalkıp için ve akabinde hemen uyuyun.

Dördüncü Gün
dördüncü gün ise hiçbir şey yapmıyoruz. Sabah 5 te kalkmanıza gerek yok. Bugün tatil günü.

Beşinci Gün
akşamleyin 8-10 adet maydanozu 1 su bardağı su ile kaynatıp sabah 5 e kadar demlenmesini sağlıyoruz. Sabah 5 te uyanıp maydanoz suyunu bir dikişte içelim. Üzerine su içmeden uyuyalım.

Diyet Önerileri

Her sabah erken saatte uyanıp içtiğimiz toksin atıcı, yağ yakıcı, zayıflatıcı içecekler ile 1 haftanın sonunda göbekte erime, basenlerde incelmeler başlayacaktır. Bu zayıflama yöntemini üst üste 2 hafta yapmamanızı öneririm. Araya 3-4 gün boşluk koyarak devam edebilir ve kolaylıkla yağ yakma keyfine varabilirsiniz.

Diyetin Püf Noktaları

  • Mutlaka düzenli olarak uygulamalısınız.
  • Her gün aynı saatte hazırladığımız karışımı içmelisiniz.
  • İçtikten sonra hemen yatmalı ve uyumalısınız.
  • İçtikten sonra minimum 2-3 saat daha uyumanız gerekir.
  • Gün içinde bol bol su tüketmeli bu tüketim 2 litrenin altına düşmemeli.
  • Diyete başladıktan sonra hazır yiyecekler ve fast-food yemek yememeliyiz.
  • İlk periyotu tamamladıktan sonra arada 3-4 gün boşluk vermeniz iyi olacaktır.
  • Diyet süresince kola ve diğer gazlı, şekerli içecekler tüketmemeliyiz.
  • Eğer diyet yapmaya kararlı isek öneri için doktorunuza başvurabilir ve akabinde diyete başlayabilirsiniz.