Patlıcan Sapı Kürünün Faydaları

Patlıcan sapı kürü basur hastalığı için alternatif yol olarak biliniyor. Uzmanlar basur hastalığının tedavisinde patlıcanın sap kısmından yapılan bu kürü tavsiye ediyor.

Basur zamanla yaygınlaşan bir hastalık haline geliyor. İlaç kullanmak, cerrahi müdahale, lazer vb. tedavi yolları vardır. Basur hastalığından kurtulmak için isterseniz patlıcan sapı kürü hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

-10 tane patlıcanın sap kısmı

-10 bardak su (su bardağında)

Nasıl Hazırlanır?

İlk önce 10 tane patlıcanın yeşil sap kısımlarını alıp güzelce yıkayın. Tencerenin içerisine 10 bardak su aktarıp patlıcan sapları ile beraber kaynatın. Kaynayan karışımın kapağını kapatıp kısık ateşte yarış saat süre ile kaynatın.

Ocağı kapatıp tencere soğuduktan sonra tencerenin kapağını açın ve içerisinden patlıcan saplarını çıkarın. Bu karışımı buzdolabında saklayın. Sabah ve akşam günde 2 kez, aç karnına 1 bardak içebilirsiniz. 5 gün süre ile bu kürü tüketmeye özen gösterin. Fakat bazı yiyecekleri tüketmemeniz tavsiye olunur.

Bu Süre Zarfında Tüketilmemesi Gerekenler?

-Turşu

-Çilek

-Bulgur

-Acı biber

-Domates

-Sirke

Siz değerli organik zamanı okurlarımıza ve hemoroit hastalarına soğuk yerlere oturmamayı tavsiye ediyoruz. Eğer uzun zamandır hemoroid varsa belki hemorit fistülin içerisinde iltihaplanmalar olmuş olabilir. Böyle bir durum varsa ilk başta bir uzmana gitmenizi öneririz.

Diğer Alternatif Yollar

-Acı badem ezmesi sirke ile karıştırıldıktan sonra basura sürüldüğünde yaralara iyi gelir.

-Kanayan basur rahatsızlığı için at kestanesi ezilerek un haline getirilir. Yemeklerden önce 1 çay kaşığı yenilir.

-Basur yaraları için ayva çekirdeği su ile karıştırılır. Sonra süzülür ve bal ile karıştırılarak sıkıntılı yere sürülür.

-Dereotu ile hazırlanan çay hemoroitten kaynaklı ağrılara iyi gelir.

Lütfen faydalı bulduğunuz içerikleri paylaşmayı ihmal etmeyin. Teşekkür ederiz.