Patates Kürünün Yüzünüzü Temizlediğini Biliyor Musunuz?

Yüzünüzü tertemiz yapmak, sivilcelerden kurtulmak ve yüzünüzü sert yapmak için patates kürünü kullanabilirsiniz.

Patatesi gelinlikle yemeklerde kullanırız ve Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasındadır. Patatesin vücudumuza faydaları olduğu kadar yüzümüz içinde faydaları bulunmaktadır.

Patates, A, B, C vitamini, fosfor, potasyum, karbonhidrat, kalsiyum ve magnezyum açısından oldukça zengindir. Patatesin antioksidan özelliği bulunmaktadır. Patates kürünü yiyerek tüketmek vücudumuzda ki toksinlerimizi atmamızı sağlar. Ayrıca patates kürünü cildimizi için kullanarak sağlıklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Patates Kürü Nasıl Hazırlanır?

İki adet patatesi ince rende de rendeliyoruz. Rendeledikten sonra patatesin suyunu sıkın ve suyuyla yüzünüzü yıkamaya başlayın. Geriye kalan posasını ise gözaltlarına ve burun üzeri dâhil olmak üzere yüzünüze yaymaya başlatın. Bu kür tıpkı maske gibi cilde yapışıyor ve düşmüyor.

Patates kürünü yüzümüzde yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın. Bu kür sayesinde pürüzsüz ve sert mi sert bir cildiniz olacak. Patates kürü sivilceyi engelliyor, ciltteki kırmızılıkları ve gözaltı morlukları anında yok ediyor. Burun üzerini tertemiz yapıyor. Cildinize dinlenmiş bir görünüm veriyor. Bu kürü haftada 2 gün yapabilirsiniz.

Not: Değerli okurlarımız hassas bir vücuda sahipseniz lütfen uygulamadan önce doktorunuza başvurunuz. Sağlığınız bizim için çok değerlidir ve olmazsa olmazımızdır. Bizi sabırla okuduğunuz için teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.