Özellikle 40 Yaş Üstü Her Kadın Günde 2 Bardak İçmeli

Ceviz, önemi son zamanlarda daha da çok anlaşılan muazzam bir kuruyemişimizdir. Kuruyemiş olarak tüketilebileceği gibi bir bardak suyun içerisine koyup ta tüketebiliriz. Ceviz suyunun pek çok yararı mevcuttur. Gaz problemlerinden karın şişliğine, kolesterol ve kalp hastalıklarına kadar tam bir koruyucu özelliği mevcuttur. Siz değerli organik zamanı okurlarımızı ceviz suyunun faydaları ile baş başa bırakıyoruz.

Ceviz Suyunun Faydaları

İçeriğinde bolca vitamin, Omega-3 ve yağlı asitleri içermektedir. Uzmanların sıkça dillendirdiği gibi her gün bir avuç ceviz yemek, sağlıklı bir kalp, beyin ve kilo kontrolü için olmazsa olmazdır. Hiç farkına vardınız mı? Değerli okurlarımız. Ceviz aynı beyin gibi, nede çok benziyor beyne.

Özellikle hamilelerde, bebek gelişimi süresince de önerilen ceviz, bebeğin beyin gelişimine katkı sağlamakta. Ayrıca bebeklerde alerjen oluşumların önüne geçmektedir.

Ceviz suyu tükettiğimizde, vücudumuz kilo vermeye daha yatkın hale gelir. İçeriğinde bulunan protein özü sayesinde vücudun yağ yakımı nı hızlandırmaktadır.

Vücudumuzun tok kalmasını sağlar, tokluk bilinci oluşturur.

Ceviz suyu, kolesterolü dengelemektedir. Kalp ve damar hastalıkları için oldukça yararlıdır.

Ceviz suyu troid değerlerinin dengede olmasını sağlar.

Düzenli olarak içilen ceviz suyu yorgunluk ve halsizliği yok eder. Gerginliği azaltır.

Kan şekerini dengeler ve kan akışını hızlandırır.

İçeriğinde bulunan vitaminler sayesinde beyin fonksiyonlarını güçlendirir. Alzheimer hastalığa yakalanma riskini azaltmaktadır.

40 yaş üstü erkeklerin prostat problemlerini ortadan kaldırır.

Hamilelik boyunca tüketilen ceviz suyu, kilo alımını da yavaşlatır.

Karaciğer sorunlarıyla da savaşır. Karaciğeri güçlendirerek olası sıkıntıları ortadan kaldırır.

Bağırsak problemlerinde son derece etkilidir. Gaz sorunu yaşayanlar düzenli olarak içmeye devam ederse bu sorun ortadan kalkacaktır.

Ceviz Suyu Nasıl Hazırlanır?

Yaklaşık 2 adet temizlenmiş cevizi 1 bardak ılık suya atın. 7/8 saat demlendirin. Bu karışımı sabah ve akşam içebilirsiniz. Sabahları aç karnına, akşam ise yatmadan önce içmeye özen gösterin.

Makalemizi beğendi iseniz, ekranda sizde beğenir ve paylaşır mısınız? Sevgiler, beğeniler paylaştıkça çoğalmaktadır. Sağlıklı günler dileriz.