Öksürüğü Geçiren Çay Tarifi

Tekrardan saygılar ve sevgiler değerli okurlarımız. Artık sonbahar mevsimini de geride bırakıyoruz ve kış ayına giriyoruz. Havaların soğuması ile birlikte grip ve soğuk algınlığı vakalarında artışlar mevcut. Öksürükte hastalıklarımızdan bir tanesidir. Grip veya soğuk algınlığı olunca öksürükte ister istemez oluyor ve bazı zamanlar geçmek bilmiyor. Grip bitiyor ama öksürük bir türlü geçmiyor. Siz değerli okurlarımız için öksürüğe iyi gelen bir çay tarifi hazırladık. İnşallah bu çay vesilesiyle öksürüğünüzden kurtulursunuz.

Bu çay metabolizmanızı güçlendirecek ve öksürük sorununuzun geçmesine sağlayacaktır.

Bağışıklığı güçlendirdiği gibi, solunum yollarını da rahatlatan bu çayı istediğiniz zaman içebilirsiniz.

Çayımız İçin Malzemelerimiz.

  • Çeyrek limon
  • Yarım elma
  • 1 çorba kaşığı ıhlamur
  • 4-5 adet karanfil
  • Bir tutam zerdeçal
  • 1 adet çubuk tarçın veya 1 çay kaşığı toz tarçın
  • 1 tatlı kaşığı bal

Özellikle çocuklarda görülen bitmek bilmeyen öksürük krizleri gecelerin uykusuz ve huzursuz geçmesine sebep oluyor. Bunun önüne geçmek için yatmadan 1 saat önce bu çayı ılık olarak çocuğunuza içirirseniz gece rahat uyumasını sağlarsınız.

Hazırlanışı:

Yaklaşık 1 litre kadar kaynamış suyun içine elma ve limonu atarak ortalama 5-6 dakika kaynatın. Ardından diğer malzemeleri de ekleyin ve yine 4-5 dakika daha kaynattıktan sonra demlenmesi için ocağın altını kapatın. Ilık veya arzuya bağlı olarak sıcak şekilde tüketebilirsiniz. Özellikle öksürüğün söz konusu olduğu zamanlarda sabah, öğlen ve gece içmek oldukça faydalıdır.

Salığınızın her daim sağlam ve tam olduğu, hasta olmadığınız bir hayat dileriz sağlığınıza dikkat ediniz. Sağlığınız bizim için çok kıymetlidir. Yazımızı paylaşarak öksürüğü olan inşaların bu bilgilerden yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.